TOIT

   Milline on meie suhe liha söömisesse? On selles midagi halba ning
kas oleks loomupäraselt parem olla taimetoiduline?

Põhimõtteliselt on     inimese keha loodud liha läbi töötama põhjusega. On võimalik elada liha     sisaldavast toidust ning olla täiesti tasakaalus. Selleks on vaja olla     teadlik faktist, et liha erineb taimsest toidust. Liha annavad     individuaalse hingega tundlikud olendid ning söödav liha kannab nende     energiat. Inimene on osa füüsilisest toiduahelast ja ökosüsteemist, millel     on lähedane omavaheline suhe loomade maailma ja taimede maailmaga. Selline     ühendus, kaasa arvatud üksteisele toetumine füüsiliselt püsima jäämiseks,     on kaunis. Toiduahel loodi maailma selleks, et ta õpetaks ja meenutaks     teile kõige ja kõigi omavahelist seotust. Inimesele, kes on teadlik oma     seotusest teiste olenditega, ning teadlik sellest, et ta sõltub neist enda     püsima jäämiseks, on liha söömine väga tervislik. Kui inimene on teadlik     kõigist omavahelistest seostest, siis on ka valiku tegemine teiselt elu     võtmiseks lihtsam – enda kasuks loomalt elu võtmine on seda väärt.

Kuid nagu paljud     teavad, siis on praegu maailmas kasutusel olevas süsteemis, eriti arenenud     maailmas, inimeste ja loomade vaheline loomupärane ühendus läbi lõigatud.     Teie meeled ei ole ühendusest teadlikud. Liha töödeldakse ja pakitakse     viisil, mis vähendab sööja teadlikkust loomast, kelle liha ta sööb.     Ebateadlik liha söömine on üldjuhul korratu, looma elu mitte austav ning     see vähendab omavahelist hingelist ja füüsilist sõltuvust ja sidusust.     Toitumine on ebateadlik siis, kui süüakse liha ja taimi ning ei olda     teadlik nende päritolust ja omavahelisest vaimsest energeetilisest ühendusest.     Sööja keha toitu hästi ei omasta ja selle energia on negatiivse mõjuga.

Teisest küljest,     valides toitu ja süües teadlikult, kujuneb söömisest vastastikuse sõltuvuse     ja jumaliku elujõu pühitsemine ja tugevdamine. Olulisim, mida te teha     saate, on oma tegevustesse teadlikkus tuua. Sõltumata toiduainest, mõelge     söödava peale ja teadvustage seda endale. Võtke hetk, et tunda seotust ja     tänulikkust selle olevuse suhtes, kelle liha te sööte ja seedite; selle elu     suhtes, mis kord olid ja nüüd on teie teenistuses. Selle eesmärk ei ole     tekitada teis süütunnet ega panna vabandama. Seda tuleb võtta kui     vastastikkuse sõltuvuse tähistamist. Maailma üks ilusamaid ja tähtsamaid     dünaamikaid, et elu saaks jätkuda, on kõigi omavaheline vastastikune     sõltuvus.

Seda endale     teadvustades ning austades, loote te aluse väga tervislikule suhtele     toiduga. Aja jooksul tekib teie kehas üsna loomulik tasakaalu selles     suhtes, kui palju liha teil on mõistlik süüa. Alati kui võtate suutäie liha    ja teadvustate endale, et see oli varem elus loom, vähendab see teadmine     söödava liha kogust. Lähtudes oma südames juurutatavast empaatiast ja     armastusest, on vähema liha söömine muutub lihtsaks siis, kui te iga liha     söömise võimaluse endale teadvustate. Te mõistate, et üks juhuslik suutäis ei     ole väärt ühe looma elu. Kuid see on vääriline toidukord siis, kui keha on     väsinud, või see on toidukord, mille tähistamiseks on kokku kogunenud     perekond. Looma liha sisaldab mõneti tugevamat elujõudu, sest sellesse on     kokku kogutud kõigi looma poolt ära söödud taimede elujõud. Kuna looma liha     on toitvalt tihe, siis sobival ajal te seda vahel ka sööte ning kui see on     teadlik valik, siis see muudab asja suuresti.

Sellel teemal veel.     Tulenevalt loomade kasvatamise, hukkamise ja töötlemise viisidest on enamasti     selleks ajaks, mil liha lauale jõuab, see täidetud energeetilise taagaga,     mis on teie energiasüsteemile kahjulik. Piin, mida loom on talunud, on     energeetiliselt ja mõneti isegi keemiliselt kogunenud tema lihaskoesse.     Hirm, mida loom surma hetkel kogeb, on vesimärgistatud lihasse ning liha     toitvust vähendab ka selle transportimine. Liha süües, taimi süües – see on     kasulik iga toiduga, aga eriti liha süües, tuleks võtta üks hetk selles     oleva hirmu ja piina vabastamiseks. Avaldada looma hingele austust ja tänu     ning saata talle valgust kus iganes ta on. Liha karma koormat vähendab ka     enne söömist palve lugemine.

Toitu süües ja seedides jälgi kogetavaid emotsioone. Kui hiljem, peale     sööki tunnete ärritust, siis on võimalik, et söödud toidu vesimärgistatud hirm  on teisse imendunud. Seetõttu teadvustage söömise ajal oma tundeid pidevalt   ja küsige endalt tõsiselt: „On see praegu minu heaoluks tõeliselt vajalik?  Miks ma praegu seda toitu söön?“ Selline teadlikkus teenib teid nii  taimetoidu kui lihamenüü suhtes. Eriti oluline on jõuda sedasi tegutsedes    liha sisaldava toiduvalikuni.

Kuidas saaksime igapäevaselt kasutada toitu     tervendajana?

Nii toidus     kasutatavate sünteetiliste kemikaalide ohtude kui toidus sisalduvate     toitainete ja looduslike keemiliste ainete kohta on palju teaduslikel     avastustel põhinevat informatsiooni ning selle kordamise asemel anname     informatsiooni toidus sisalduva energeetilise dünaamika kohta.

Bioloogilisel     tasandil on hästi teada, et toit on energia. Kui sööd toitu ja seedid selle     ära, siis Sinu keha saab toitu ladestunud energiat kasutada. Fakti, et toit     on energia, on hea kasutada metafoorina. Mida iganes Sa energeetiliselt     endasse võtad, muutub see osaks Sinu energeetikast. Kui sööd loomaliha, kes     elas kogu elu hirmul olles, siis võtad Sa endasse tema hirmu energia. Kui     sööd juurvilju, mis on kasvatatud väikeses talus, kus pere neid harides     üheskoos nalja viskas, siis võtad Sa endasse nende naeru energia. Iga     inimene võtab toidus sisalduvat eritugevusega energiat vastu erineva     tundlikkuse ja vastuvõtlikkusega, kuid keegi teist pole energia imendumise     suhtes immuunne.

Sama lugu on     kiirustades ja vastu tahtmist söömisega. Inimese keha hakkab toitu töötlema     sööja esmasest tunnetusest lähtuvalt. Ning teiselt poolt vaadatuna, kui     peatud, loed toidule söögipalve ning annad au toidule ja tööle, mis selle     Sinuni tõi, laeb keha selle energia toidu seedimise ajal Sinu süsteemi. Aja     võtmisel söögipalve lausumiseks, oma toidu valgusega täitmiseks ja tänu     avaldamiseks toidutööstuses töötavatele inimestele on tähendusrikas jõud.     Seda tehes muudad Sa täielikult viisi, kuidas Su keha füüsilist toitu     seedib ja kuidas Sa toidu energiat omastad.

Kui ohtlikud on geneetiliselt muundatud toidud?  Kas peaksime neid vältima?

Vaimu vaatenurgast     pole miski ohtlik. Kuid arvestades mõttesüsteeme ja uskumuste mustreid,     mida te inimestena endas kannate, siis teie võiksite sünteetiliste     kemikaalide ja geneetiliste muundamiste mõjusid võtta kahjulikena. Peame     silmas järgmist.

Oma olemuse     kõrgeimal talitluse tasandil suudab inimene oma kavatsusega muuta     molekulaarset struktuuri kõiges teda ümbritsevas. Planeedi tuntuimad     arenenud meistrid on oma energiat kasutades suutnud panna neist väljapool     asuvaid molekule muutuma ning viinud läbi spontaanseid tervenemisi,     koheseid manifestatsioone ja muid „imesid“. Et teie seda teha saaksite, on     teil vaja täielikult puhastada oma harjumuspärased mõttemustrid ning     tervendada kõik traumad, mis te isiklikus ja karma ajaloos läbi olete     teinud. Oma praeguses elus suudavad selle teoks teha väga vähesed.

Seega otsustamaks,     kuidas te praegu, sellisena nagu te olete, süüa võiksite, on kõige     kasulikum lähtuda teadaolevatest faktidest. Ja me ütleme seda kogu aeg –     võtke arvesse kõike, mida te teate. Selle alla käivad avaldatud uurimused     selle kohta, millist kahjulikku mõju taimekaitsevahendid teie kehale     omavad. Teadaoleva hulka kuulub ka tunnistamine, et osasid tegutsevaid     ühiskondlikke ja poliitilisi jõude teie isiklik tervis üldse ei huvita.

Valgustumise teel     liikudes peate olema tähelepanelik, võtma teadliku vastutuse ning tegema     kõik võimaliku, et tegutseda iseenda täieliku armastamise tähe all. Seda     silmas pidades on kasulik vältida geneetiliselt modifitseeritud toiduaineid     nii palju kui vähegi võimalik ja lisaks toimida toiduga viisidel, mis     täidavad teid valguse ja armastusega. See võib tähendada palvetamist või     mediteerimist, et täita toit armastusega. Samuti söömise ajal oma meele ja     südame armastusega täitmist. Need tegevused tähendavad väga palju, et     vähendada kemikaalide ja geneetiliste modifikatsioonide kahjulikkust. Samas     ei asenda nad teie teadlikke ja informeeritud valikuid hetkedel, mil toitu     ostate ja sööte.

_________________________________________________________________________________________

Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen     Eramith, MA, Akashic Transformationsi kaudu.
See ja teised sõnumid www.AkashicTransformations.net Eesti     keelde tõlgib Anu Rumessen, www.valgusekoda.ee Sõnumi sisu on     kaitstud autoriõigustega.
See info on osa igast jagatud sõnumist.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga