TERVIS JA TERVENEMINE

Kuidas kõige paremini vabaks lasta kogemuste negatiivseid külgi või koormat, mis meid tagasi hoiab?   

Sellele küsimusele võib vastata mitmeti. Edasiminekut takistava koorma maha panemiseks on väga palju võimalusi, kuid kõigi jaoks ühte õiget viisi ei eksisteeri. Te kõik olete erinevad ja ka teie koormad on erinevad. Samamoodi nagu te ise aja jooksul muutute, muutuvad aja jooksul ka teie jaoks parimad viisid. Praegu ütleme vastuseks seda, et te kõik peate oma tervenemise protsessi võtma kaks võtmetunnust.

Üks neist on andestamine. Koorma tõeliseks vabastamiseks on see ilmtingimata vajalik. Vaja on vabastada ruum ning koorma eest on vaja andestada endale ja neile, kes selle loomises osalesid. See võib olla kerge või raske, aga olles jõudnud punkti, kus Sa oled võimeline andestust tundma, siis on oluline, et Sa andestamist jätkad. Eriti juhul, kui oled kellegi peale, kes Sulle minevikus haiget tegi ja oli selle koorma tekkimise põhjustaja väga vihane. Samuti siis, kui Sa harjumuspäraselt ennast pidevalt kritiseerid ja endale ütled, et Sinuga on midagi valesti, et Sul see koorem on.

Nende mustrite ja kalduvuste kiuste kutsu end jätkuvalt tagasi võimaluse juurde, et Sa oled täiesti süütu ja endast parima andsid ka ümbritsevad inimesed. Kõigest hoolimata sündis kahju ja arenesid välja mustrid ning koorem sai oma vormi. Saadi koorem. Aja jooksul andestamise ruumi pidevalt suurendades leiab lõpuks aset ka andestamine. Sundida pole ennast vaja – see lihtsalt võtab aega, kuid aeg peab olema andestamise võimaluste hindamisega täidetud nii palju kui võimalik. Eriti tähtis on andeks anda iseendale.

Selline on armu kogu eesmärk selles maailmas. Arm eksisteerib, et oleks võimalik endale andestada. Koorma tegelik vorm ehk iga emotsionaalse koorma südamik on enese süüdistamine ja enese vihkamine. Iga kord, kui tunned enda suhtes midagi muud kui armastust ja austust, oled koperdanud oma koorma otsa. Praegu seda lugedes saate tõenäoliselt aru, et te koperdate päris tihti, vähemalt enamus teist. Lahenduseks on pidev endale sisendamine, et oled süütu ning hoolimata tehtud vigadest ja segadusest oled just nii hea ja jumalik kui eales võimalik. See on oma koorma vabaks laskmise põhikomponent.

Lisaks Sinu arvates parimale viisile on väga palju muidki meetodeid ning teine ülitähtis asi on uudishimu ja paindlikkus ehk pidev uudishimu erinevate tervenemise võimaluste ja erinevate praktikate suhtes. Tõenäoliselt tunnevad paljud tõmmet kindla meetodi või praktiku suhtes, aga hakates oma esimest koormat läbi töötama, võib esile kerkida uus koorem, kus pinnale tulevad uued teemad, mustrid või haavad. Siis võib vabalt tekkida vajadus oma tegutsemist muuta – võtta kasutusele uus tehnika või minna teise praktiku juurde. Tähtis on säilitada pidev uudishimu oma edasiliikumiste ja seisakute märkamiseks. Kui pole edasiliikumise tunnet või on takerdumise tunne, tuleb proovida midagi muud. Minna seminarile, lugeda eneseabi raamatut, küsida abi, minna kooli, minna tervendaja juurde. Võimalusi on lõputult ja kuigi pole kindel, et valik kohe märki tabab, siis uusi asju tasub proovida. Tõeliselt takerdunud oled siis, kui lõpetad uute tehnikate, uute asjade katsetamsie. Need on kaks põhikomponenti, mille abil saab oma emotsionaalsest koormast vabaneda.

Kuidas oleks võimalik kasutada tšakraid, et saada endaga paremat joondust ja saavutada suurem enesearmastus?

Kõige edukamalt saab tšakratega töötades enesearmastusele kaasa aidata igat tšakrat armastama hakates. Tšakrate süsteem on lihtsalt üks mudel, mis kompleksselt kirjeldab inimese energiakogumi liikumise viise. Igal inimesel on tšakrad ja need pole kehal ainukesed energiaväljad. Tšakratega töötades arvesta, et tšakrate inimlik mudel annab neist kõigile individuaalse tähenduse, individuaalse energia ja väljenduse liigi. Seetõttu tšakrate kohta lugedes ja oma tšakrate energiale häälestudes tekivad kõigil tõenäoliselt omad eelistused. Võid tunda, et südame tšakraga oled väga seotud, kuid madalamate tšakrate suhtes on tunded vastakad ja Sa ei oska neisse kuidagi suhtuda. Kõrgemate tšakrate osas tunned süüd, sest Sulle tundub, et nad peaksid olema rohkem avatud kui nad on. Sageli endale teadvustamata võid Sa iseendale antud hinnanguid laiendada tšakrate defineerimisele ja oma suhtumisele neisse.

Esimene, mida tšakrate süsteemiga seoses teha, on hinnata iga tšakrat individuaalselt ning mõelda, kuidas Sa armastad seda, mida tema hoitav ja liigutatav energia Sinus esindab. Leia võimalus armastada teadmist, et üks Sinu tšakratest on olnud pikka aega suletud. Võta seda blokeeringut mitte kui enda äpardust, vaid kui hiilgavat ellujäämismehhanismi, mille Su keha energiaväli pani paika Sinu kaitsmiseks kaua aega tagasi. Võta arvesse ilu, kuidas tšakrad loovad blokke, et kaitsta Sind hetkelise muserdava trauma eest ja nende paindlikkust avaneda uuesti siis, kui Sa selleks valmis oled. Armastades igat tšakrat ja olles talle tänulik võime eest sulguda ja avaneda vastavalt hetke vajadusele, suudad Sa paremini aktsepteerida oma ajalugu, võtta leebelt omaks viisid, kuidas ajaloos hakkama oled saanud ning tunnustada iseenda ilusat versiooni kõigi vigade ja blokkidega, millega Sa praeguses hetkes oled. Selline õrnuse, mõistmise ja tänulikkuse taju on palju paindlikum kui tšakrate süsteem. Tšakrate avamine muutub palju lihtsamaks. Esimene ja parim viis oma tšakratega töötamiseks on nende kõigi abil üles leida armastus iseenda vastu.

Teiseks pea meeles, et Su tšakrad tantsivad kogu aeg. Nad vilguvad kui valgus, nad avanevad ja sulguvad, nad sädelevad ja tuhmuvad ning teevad seda kogu aeg vastavalt vajadusele. Mõnikord on liiga lihtne ette kujutada, et kogu aeg avatud tšakra on olemiseks parim viis; et see on kõige valgustunum asi, mida teha on võimalik. Aga nii kaua, kui Sa oled inimesena planeedil Maa, puutud Sa kokku olukordade, inimeste ja mälestustega, mis on rasked. Tšakrad on hämmastavalt targad ja paindlikud ja nad reageerivad igale hetkele. Sinu tšakrad sulguvad ja avanevad hiljem, kui Sa selleks valmis oled, uuesti. Nende võime üksteisega tantsida annab Sulle võime oma energiat muuta vastavalt hetke vajadusele.

Ära takerdu sooritusmudelisse, mis ütleb, et hea on see, kui kõik tšakrad on avatud ja halb on see, kui mõnel neist on blokeering. Selle asemel mõtle, kuidas nende pidev avanemine ja sulgumine annab Sulle paindlikkuse olla täpselt see, kes Sa igal käsiloleval hetkel olema pead. See annab Sulle laia valiku energeetilisi tööriistu, mis aitavad Sul keskkonnale reageerida ning jääda tšakraid kohandades oma energiale keskendunuks. Tšakratega võitlemise ja nende avada proovimise asemel püüa neid usaldada. Usaldamine ja vastastikku toimimine on Sulle abiks nende edasisel avamisel ja nende kasutamisel oma kõrgemaks hüvanguks.

Kas on olemas kindlaid palveid, muusikat, kristalle, ravimtaimi või lilli, mis aitavad meid teel enese armastamise suunas?  

Neid ja muid vahendeid, mis aitavad häälestuda enda armastamisele, on lugematul arvul. Varasemates kanaldustes ja lugemistes on hoidjad toonud palju näiteid erinevate vahendite kohta. Siinkohal toome näite iga küsitud asja kohta. Kõigepealt palved. Konkreetne enese armastusele häälestav palve on hästi tuntud Püha Francise palve. Palve aktiveerib Sinus need osad, kus armastus elab ning palves mediteerides muutud Sa oma parimaks minaks, mis ongi enesearmastus.

Muusika puhul arvestage, et muusikas langeb kõik ühele või teisele poole kujundlikkuse piiri. Muusika põlistab kas rohkem armastust või rohkem hirmu. Sinna vahele ei jää midagi. Esmane viis muusikaga töötamiseks enesearmastuse osas on endalt iga muusikapala kuulates küsida, mida ma tunnen? Tunned Sa rohkem hirmu, pinget, ebakindlust, mingit ebakõla või on selle kuulamine Sinu jaoks pingutus? Ja teiselt poolt, tunned Sa end lugu kuulates rahulikumana, keskendunumana, energilisemana, rõõmsamana ja armastavama. Žanr ei ole määrav, mõlemaid variante leiab klassikast, rokist, kantrist ja kõigist teistest žanritest. Ükski žanr ei ole tingimata hea või halb. Asi on üksikutes muusikapalades ja viisis, kuidas artistid neid esitavad. Parim viis muusika ja enesearmasutusega töötamiseks on Sinus ebakõla tekitava muusikaga ühes ruumis viibimisest keeldumine. Muusika mängides jälgi oma emotsionaalset seisundit ning keeldu leppimast muusikaga, mis Sinus ebakõlasid tekitab.

Kristallide kohta on mitu näidet. Nagu tšakrad, muutuvad nemadki sõltuvalt energiast, mida Sa neile annad. Näiteks hematiit, mis imeb endasse enesearmastuse puudumist. Ta võtab ükskõik millise osa Sinust, mis on varjus ja ennast ei armasta ning aitab leevendada enese vihkamist. Ta imeb endasse enese jälestamise. Enesearmastuses aitab ametüst, samuti roosa kvarts. Nende kristallidega mediteerimine või nende kaasas kandmine võib suurendada enesearmastust.

Ravimtaimed. On taimi, mis aitavad kaasa enesearmastusele. Nagu kummel ja lõhnav soolikarohi. On veel lagrits ja kaneel. Kõik need aitavad kaasa enesearmastusele. Veel aitavad enesearmastuses lilleessentsid. Lilleessentside puhul on pudelilt võimalik lugeda, mille jaoks nad on valmistatud. Essentside osas peab aga teadma, et nad on palju individuaalsemad kui turundajad arvata lasevad. Turundusfirma pakub välja sildid, mis tekitavad huvi üksikute essentside pakutava suhtes. Kuid lõppkokkuvõttes reageerivad lilleessentsid igas kehas erinevalt. Võõrasema essents võib ühes inimeses põlistada enesearmastust ja teises edasiarendust ja selgeltnägemist. Tähtis on hoolikalt kuulata oma keha ning jälgida, kuidas Su keha, mõtted ja energia iga lille essentsile reageerivad. Alustada võid sellest, mis on sildile kirjutatud, kuid siis ole valmis eksperimenteerima ja tunnista, kui midagi Sulle ei sobi sõltumata sellest, mis on sildil kirjas.
________________________________________________________________
Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen Eramith, MA, Akashic Transformationsi kaudu.
See ja teised sõnumid www.AkashicTransformations.net  Eesti keelde tõlgib Anu Rumessen,www.valgusekoda.ee Sõnumi sisu on kaitstud autoriõigustega.
See info on osa igast jagatud sõnumist.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga