ARMASTUS JA ARM

Mis on kaastunne ja mille poolest see erineb armastusest?  

Lihtsalt öeldes on kaastunne armastus maises vormis ehk armastus tegevuses. Maiseks teeb selle see, et inimene tunneb seda. Kui armastus on energia, millest te koosnete, siis kaastunne on energia, mida te tunnete. Armastus on energia, mis kõike loob ja mis on kõige sisemine vibratsioon. Kaastunne on armastus toimes ehk armastus, mida inimene vahendab. See on armastuse inimlik väljendus, mis võimaldab teil armastusest osa saada ja seda ümbritseva maailma suhtes rakendada. Kaastunne ja armastus on sama energia, kuid erinevas vormis.

Meie ütleme, et kaastunne on loomupäraselt inimlik. See on oluline mõiste, mis aitab selgitada ühte inimeste eksisteerimise põhjust. Universumis eksisteeriv armastus on kättesaadavam ja ligipääsetavam, kui ei olda inimene. Kui te parajasti inimesed ei ole, siis te mäletate, kes te tegelikult olete ja te mäletate, et te koosnete armastusest. Seetõttu on teil sõna otseses mõttes võimatu tegutseda lähtuvalt millestki muust kui armastusest, sest te olete püsivalt teadlikud, et te olete armastus. Inimesena unustate te nii armastuse kui oma tõelise olemuse ning armastusele ligi pääsemine ja armastuse valimine muutub jõuliseks ja võimsaks toiminguks. Iga armastusele tuginev tegevus on eelkõige kaastunne.

Kaastunne tekib maailma armastava pilguga vaadates. Kaastunne põhineb valikul võtta olukordi armastusega südames. Näha kõiges toimuvas armastuse erinevaid vorme. Otsida igas olukorras armastamisväärsust ja suunata oma tähelepanu sellele. Kõik see kokku moodustab kaastunde. Kaastunne on alati valik. Te sünnite puhta armastuse energiaga, aga kaastundlik olemiseks peate armastuse valima. Kaastunne on uskumatult püha, sest see on sügavalt ühte põimitud vaba tahtega. Kaastunne ei juhtu kogemata. See on valik. Üks osa inimeseks olemise eesmärgist on mõista viise, kuidas teha kaastundlikke valikuid nii palju ja nii jõuliselt kui võimalik.

Milliseid mooduseid saame enesearmastuse saavutamiseks kasutada meditatsioonis? Palun andke mõned konkreetsed meetodid,
mis meile enesearmastuse avamisel abiks oleksid.  

See on hea küsimus. Neid on nii palju! Hoidjad hakkavad kirjeldama kindlat juhitud visualiseerimise mediteerimise tehnikat. Kõigepealt vaigista oma meel selle tehnikaga, mis Sulle sobib – keskendu hingamisele, kujutle valgust, nad sobivad kõik. Istu või lama mugavalt ning aeglaselt hingamisele keskendudes, luba oma meelel rahuneda.

Siis kujuta oma meeltes ette kedagi, keda Sa armastad. Kujutle, et ta seisab Su ees ja naeratab Sulle, silmad armastusega täidetud. Naerata talle vastu. Luba armastuse tundel oma südames kasvada. Kui Sa kujutluspildis talle silma vaatad, siis tunneta, kuidas Su süda soojeneb ja soojus levib nii, et seda temaga jagades, Sa mähid ta sellesse ja kallistad teda oma südame soojusega. Luba soojusel seljast väljapoole laieneda ja kallistada ka Sind ennast. Lase soojusel levida enda ümber nii, et saad oma kujutluses minna valguse väljale, mille on loonud Sinu poolt selle inimese vastu tuntav armastus. Seal valguse väljal istudes, pööra pilk enda ees olevale teele. Lase oma kujutlusel teele lennata ning kui tunned, et oled valmis, siis tõuse püsti ja hakka mööda teed astuma. Liikudes teed mööda edasi, näed Sa seal aastatagust iseennast tee ääres seismas. Naeratad talle ja möödudes näed, et ka tema naeratab Sulle vastu.

Edasi minnes näed kahe aasta tagust ennast, siis kolme aasta tagust ennast. Avastad, et sellel teel liikudes möödud Sa iseenda variantidest ja muutud samm-sammult nooremaks. Praegune Sina, kes mööda teed astub, möödub Sind aasta-aastalt kuni tänaseni kehastavatest olenditest, kuni lõpuks jõuad endani nooruki ja teismelisena ning märkad, kuidas Sa paned tähele oma riideid, oma juukseid. Luba endal kõiki neid enda variante nähes rõõmustada, kuni Sa viimaks jõuad tee lõppu, kus on imik; väärtuslik vastsündinu, täiesti süütu imik. Anna endale võimalus istuda ja laps sülle võtta ning tunnetada, kui süütud, rikkumatud ja väga haavatavad lapsed on. Luba armastusel, mida Sa oma südames kasvatasid, laieneda lapsele ning kinnita endale, et ta väärib kogu maailma armastust ja toetust. Lapsed ei saa teha midagi halba, sest nad on täiuslikud sellistena, millised nad on. Ja teades, et see laps oled Sina, Sa mõistad, et just selline Sa oma sünnihetkel olidki. Nüüd luba valgusel ja oma südame armastusel laps endasse mähkida ning anna valgusele ja armastusele võimalus ennastki oma haardesse võtta. Hoides teid kahte seal valguses, luba armastuse soojal energial end kallistada. Püsi selles, kuni tunne on täiuslik. Kui oled valmis, siis otsi oma meeles lapsele turvaline koht, kus tema eest hästi hoolitsetakse ja veendu, et nad õrnalt pikali heidavad. Kutsu kohale nii palju hinge suunanäitajaid ja lähedasi, kui ette suudad kujutada, kes peale Sinu lahkumist lapse eest hoolitseksid ning tea, et neil on täiesti turvaline olemine ja nad on täiesti süütud.

Alusta mööda rada tagasiminekut, kohtudes kõigepealt naeratava ja iseendale armastust jagava väikse laps-iseendaga, siis suurema laps-iseendaga, siis teismelise- iseendaga, siis nooruk-iseendaga. Anna endale võimalus märgata ilu kõikide enda kehastuste nägudel. Aeglaselt mööda teed käies ja neist möödudes jõuad Sa tagasi valgusväljal istuva praeguses vanuses enda juurde. Võta veel üks hetk, et tunda südames armastust ja tunnistada, et kõik on nii, nagu olema peab. Andesta endale kõik oma elu teekonnal tehtu ning tunnusta, et igal ajahetkel oled andnud Sa kõik endast oleneva, et tegutseda õigesti. Olemasolevate ressurssidega andsid Sa alati endast parima, mis võimalik oli. Luba tunda endal kergendust ja andestust. Hingates sügavalt sisse ja seejärel välja, annad Sa andestamise- ja vabanemise tundele loa usaldada, et kõik, mis Sinu elus seni on toimunud, on kooskõlas Sinu kavatsuste ja eesmärkidega. Tee uus sügav hingetõmme ning Sa märkad, et oled uuesti oma kehas, nii kuidas Sa alustasid ja järgned oma meelt äratavatele sügavatele hingetõmmetele. Siruta ennast ja tule tagasi teadvusele.

Sellist juhitud visualiseerimist võite kasutada pidevalt ja nii tihti, kui soovite. Võite selle oma häälega linti lugeda, nii et saaksite visualiseerimist kuulata ja lasta ennast juhtida. Võite meelde jätta sammud ja neid lihtsalt mälu põhjal järgida. Võite seda lähedastele kõva häälega ette lugeda ja neid visualiseerimisel juhtida. Te võite seda kasutada nii palju kui soovite.

On veel väga palju muid meditatsioonitehnikaid, mis enesearmastusele kaasa aitavad. Iga meditatsioonitehnika hõlbustab seda sarnaselt varem kirjeldatud viisile. On mõned tehnikad, mis nimelt suunavad looma armastuse tunnet ja seda tunnet ümbritsevale maailmale avama. Lugematute variantide seast üks on Tiibeti budistlik Tongleni praktika. Teadke, et iga meditatsioonitehnika, mida te enda suhtes rakendate armastavalt ja õrnalt, muudab enese armastamise hõlpsamaks.
________________________________________________________________
Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen Eramith, MA, Akashic Transformationsi kaudu.
See ja teised sõnumid www.AkashicTransformations.net  Eesti keelde tõlgib Anu Rumessen,www.valgusekoda.ee Sõnumi sisu on kaitstud autoriõigustega.
See info on osa igast jagatud sõnumist.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga