PÜHAD ESEMED

Kas on olemas esemeid, mis on teistest pühamad?
Näiteks, kas kirikukell on püham kui paar sokke?

Peamine, kõige põhilisem tõde on see, et selles maailmas on oma põhiolemuses kõik asjad võrdselt pühad. Paar sokke on sama püha kui kirikukell. Sõltuvalt sokipaari ja kiriku kella kasutamisest võib sokipaar kujuneda vaimsel teekonnal kasulikumaks.

Kõik siin maailmas on võrdselt püha. Pühalikkuse, pühaduseni jõuad oma tegude ja kavatsuste kaudu ehk selle kaudu, kuidas Sa suhtud asjadesse, millega Sa kokku puutud. Inimesed, kes on ülimalt keskendunud, armastusega täidetud ja teadlikult kavatsuslikud, muudavad pühaks kõik, millega nad kokku puutuvad ja pühalikkus saab nähtavaks.

Kõik saab alguse inimese kavatsusest. Mõne inimese kallistus õnnistab kogu olemust ja paneb end tundma täielikult armastatuna. Mõne kallistus on nii järsk ja kange, et isegi embamise ajal tunned end eemale tõugatuna. Seega, kõige suhtes, mida Sa oma ellu lased, millega kokku puutud, tingib iga objekti pühaduse Sinu sisemine kavatsus. Tõeliselt oluline on teadvustamine, et oma olemuselt on kõik asjad pühad ja Sa pead olema teadlikult kavatsuslik kõiges, millega Sa ennast seod. Soovides mõne eseme pühadust mõista, mõtle, kuidas Sa teda armastamiseks kasutad ja millist valgust ta Sinu ellu toob. Kui esemetes armastust ja valgust otsima hakata ning sealt see leida, siis kõike ilmalikku saab võtta pühana, sest tegelikult kõik ONGI püha.

Pühade esemete kohta kehtib veel selline tõsiasi, et esemed omastavad energiat sellest, kuidas neid kasutatakse ja milleks neid kasutatakse. Näiteks, kui valgusest ja rõõmust ajendatud ning armastusega täidetud munk, kes kannab neid tundeid endas tugeva teadlikku kavatsusena, lööb igal hommikul kirikus kella, siis võtab kell aja jooksul munga kavatsuste vibratsiooni helised igal hommikul, iga päev teadlikult, armastavalt ja rõõmuga, üle ka endale. Lõppkokkuvõttes tõmbavad asjad endasse energiaid nii nagu nad imevad endasse hirmu. Esemeid saab kasutada raskete emotsioonide hajutamiseks.

Paljud on proovinud harjutust, kus oma sisemise varju vabastamiseks täidetakse see kristalli või mõne püha eseme energiaga ning sellega muudavad nad valitud eseme tervendavaks töövahendiks. Tulenevalt kasutushetkedel omandatud kõrgemast energeetilisest vibratsioonist muutuvad esemed praktilise kasutamise läbi pühamaks. See juhtub sõltumata sellest, kas Sa soovid eset aktiveerida teadlikult või mitte. Kujuta endale ette kogu armastust, mida sisaldab lapse lemmiktekk. Kujuta endale ette kurbust ja kriitikat, mida sisaldab foto, millel Sa endale ei meeldi. Kavatsuslikkus võimaldab paremini hoolitseda esemete eest, mis armastust hoiavad ja lasta vabaks neid, mis hirmu või kriitikat inspireerivad.

On ülitõene, et energia, mida Sa endas kannad – Sinu teadlikud ja mitte teadlikud kavatsused, on uskumatult palju tugevam kui elutute asjade energia. See tähendab, et Sinus peitub jõud, millega saad muuta eseme energia uueks ühe hetkega. Sinus on olemas nii see jõud, millega saad soovi korral kõrvaldada kirikukellas sisalduva ilusa armastuse kui see jõud, millega saad soovi korral muuta sokipaar kõige pühamaks, ilusamaks ja valgustatumaks esemeks maailmas. Sokke jalga pannes avalda südamest  tänu universumile, kes Sulle sokid andis, sest need annavad Sulle sooja; väljendavad Sinust hoolimist ja meenutavad Sulle külluslikkuse tunnet. Samas, kui annad sokipaari inimesele, kes tänaval külmetab, siis see südame põhjast tulev lihtne and, Sinu andmise tegevus immutab samamoodi sokid armastuse ja valgusega.

Seega, kõik siin maailmas on põhiolemuselt püha, sest ta on alguse saanud loomise kavatsusest. Siin maailmas on kõik loodud jumalikust energiast. Püha tegevuse kaudu vormitakse jumaliku energiaga sokke, kirikukelli ja loendamatul hulgal muid asju maailmas. Iga eseme aatomite energia on osa jumalikust universumi energiast. Tähtis on see, kuidas seda energiat kasutatakse.

Uskuda kõige pühadust on väga abstraktne põhimõte. Kas hoidjad saaksid anda mõne harjutuse, mis aitaks meil kogeda maailma pühadust igapäevaste  tegevuste kaudu?

Üks harjutus on astuda dialoogi asjadega kodus. Harjutus ei aita mitte ainult tajuda asjade jumalikku olemust vaid aitab ka suurendada intuitsiooni ja telepaatilisi võimeid. Harjutuseks varu endale viis minutit päevas ja alguse ja lõpu määramiseks võid kasutada äratuskella. Viie minuti jooksul puuduta käega erinevaid asju ja kujutle, kuidas iga puudutusega küsid midagi. Kätte lauale pannes kujutle, et käsi küsib laualt küsimuse, näiteks „Mida sa soovid?“ Kui jõuad enda jaoks mõistliku küsimuseni, siis seda laualt oma käega küsigi. See on üsna meditatiivne harjutus.

Selles protsessis võid tunda end tobedalt ja mõelda, et oled nupust nikastanud. Samas, kui võtta, et kõik asjad on pühad, siis miks mitte nendega hetkeks suhelda? Miks mitte astuda hetkeks ühendusse valgusega? See harjutus pakub võimaluse harjutada elamist põhimõtte järgi, et kõik asjad on pühad.

Kujutle, et kui paned käe lauale, voolab valgus Su kehast käe kaudu laua sisse ja saab ühenduse laua valgusega. Kujutle seda endale mõttes ette ja oma meeles esita lauale lihtne küsimus „Mida sa soovid?“ Siis hinga sügavalt sisse ja välja hingates kujutle, kuidas laua valgus hakkab Sinu kätt mööda ülespoole voolama. Selle tegemine tundub veider, aga lihtsalt jälgi, mis mõtted Sinus tekivad. Kujutle kuidas lauast voolab Su kätte värve, kujundeid, helisid ja lihtsalt vaata, mis mõtted Sul tekivad. Mõtled Sa mõne kujutise peale? Tunned mõnda emotsiooni või füüsilist aistingut? Pane tähele kõiki aistinguid, kujutisi, värve, mis ennast ilmutavad, lihtsalt märka.

Siis võta mõni teine asi ja jätka liikumist ühe asja juurest teise juurde. Võta pliiats, võta kahvel, võta ukselink – kõige puhul, mida Sa puudutad kujutle, kuidas Sinu valgus voolab valitud eseme sisse. Järgmiseks kujutle teie valguste ühinemist ning kolmandaks esita küsimus „Mida sa soovid?“ ja tunneta, kuidas see voolab Sinu käest esemesse. „Mida sa soovid?“ ei ole lootusetu vaid lihtne, leebe küsimus.

Neljandaks, hinga sügavalt sisse. Välja hingates kujutle esemes oleva valguse liikumist Sinu kätt mööda ülespoole ja vaata, mis mõtted pähe tulevad. Sellest kujuneb mäng ja dialoog, mis veidi meenutab Marco Polo mängu, mida lapsed basseinis mängivad. Mäng aitab Sul sisse seada kestvat dialoogi Sind ümbritseva maailmaga. Viieminutiline kõrvakuulmise teritamine korra päevas muudab Sind järgnevateks tundideks ümbritseva valguse suhtes teadlikumaks ja tundlikumaks. Sa muutud teadlikumaks asjade tähenduse tajust ja oled varmam tunnustama juhuslikke pähe tulevaid mõtteid. Sa tunnistad, et neis on tähendus ja mõistad, et ümbritsev maailm saadab Sulle sõnumeid. Selle harjutusega on võimalik kaasata kõike ümbritsevat ja hakata seda kaudu sügavuti uurima loomupärast pühalikkust ja valgust kõiges Sind ümbritsevas. ________________________________________________________________
Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen Eramith, MA, Akashic Transformationsi kaudu. See ja teised sõnumid www.AkashicTransformations.net  Eesti keelde tõlgib Anu Rumessen, www.valgusekoda.ee Sõnumi sisu on kaitstud autoriõigustega. See info on osa igast jagatud sõnumist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga