KUULSUSTE KULTUUR

Milline tähendus on tänapäeva pop-kultuuri kuulsustel? Kas praegune kollektiivne ettekujutus sarnaneb vanaaegse ettekujutusega jumalatest ja jumalannadest?

Tõsi, kuulsuste kultuuri roll on kanda inimeste kollektiivse mütoloogia vajadust. Pop-kultuuril on püha tähendus ja see on vaimselt kasulik vaid siis, kui seda kasutatakse selguse ja väe tagasi saamiseks oma elus.

Globaalse kultuuri arengus on kuulsuste kultuuril määrav tähtsus. Te olete märganud, et maailma erinevate kultuuride mütoloogiate komponendid on sarnased. Arhetüübid – kangelane, ema, autoriteet, kelm on olemas kõikides kultuurides. Planeedi iga inimese geneetilisse liini on sisse kodeeritud jagatud mütoloogia. Kuna inimdraama koosneb sarnastest koostisosadest, siis sõltumata igaühe individuaalsest ainulaadsest loost eksisteerib sarnane lugu kõigis. Seetõttu te vajategi kollektiivset mütoloogiat, mis aitab sotti saada iseenda elust ning mis annab märku, kuhu igaüks inimesena inimkonna suures pildis sobitub. Nii nagu iidsetel tsivilisatsioonidel olid oma  mütoloogilised lood, on oma mütoloogilised lood ka tänapäeva tsivilisatsioonidel. Lood rulluvad lahti pidevalt. Kollektiivne mütoloogia rullub lahti kõigile teadaolevate tegelaste kaudu ning mütoloogilise tähenduse omandavad kõige ilmsemad kujud ja lood.

Tänapäeva kuulsuste kultuur eksisteerib mitte seetõttu, et mõni kuulsus elab mütoloogilist süžeed rohkem välja kui tavaline inimene, vaid seetõttu, et omistades neile tõeliselt müütilised tunnused ja omadused, te surute neile peale mütoloogilisi süžeesid. Kuulsuste elude tõuse ja mõõnasid jälgides, püüate lahti mõtestada omaenda elusid ning see on mütoloogia eesmärk olnud alati.

Inimene, kes on elus kehastunud mõneks kuulsuseks, järgib mütoloogilist süžeed paljuski sarnaselt Sinuga. Teil mõlemal on katsumusi ja väljakutseid, suuri võite ja edulugusid. Vahel tunnete ennast üksi, vahel hõivatuna. Isiklikku draamat läbides te kannate oma vaatenurga üle mõne kuulsuse draamale, sest tema draamas väljendub teile kollektiivse tasandi taju.

Kuidas saaksime kuulsuste kultuuri kõige paremini kasutada oma elu parandamiseks, ilma et see meid õnneliku elamise teelt kõrvale tõmbaks?

Selle küsimusega on teil väga tähtis tegeleda. Tänapäevast kuulsuste kultuuri teostab meediamasin, mis on üles ehitatud teie aja kulutamiseks ja teile asjade müümiseks. Iga ajakiri, iga televisioonisaade tahab asju müüa ja nii Sa oma raha kulutadki, nii Sa neile raha annadki. Kuulsuste kultuurile kaasa elades, ajakirju lugedes ja telesaateid vaadates ning selle peale mitte mõeldes võid täies ulatuses iseenda elus osalemise asemel raisata väga palju aega kuulsuste ettekujuteldavate elude läbi elamiseks. Parim viis kuulsuste kultuurist kasu lõigata on teha seda samamoodi nagu kõigi teiste mütoloogiatega.

Nagu kõike siin maailmas, saab ka kuulsuste kultuuri kasutada nii uimastina, mis Sind oma jõust eemale tõmbab, kui ka püha tööriistana, mis Sind sügavama elutarkuseni juhib. Ohjade haaramine ja otsus, kuidas pop-kultuuris esindatud mütoloogiat kasutada, sõltub Sinust endast.

Tundes tõmmet mõne kuulsuse loo süžee suhtes, siis muutu tähelepanelikuks. Kui märkad mõnda süžeed, siis pöörad oma tähelepanu kohe tagasi enda suunas, küsides endalt, mis tundeid see minus tekitab? Mida see mulle meenutab? Kellega ma ennast samastan? Milliseid reaktsioone tekitavad minus need tegelased? Tunnista endale, et loos, kus kuulus paar saab lapse, ei tähenda nende inimeste lapse saamine Sulle midagi. Oluline on märk, et lugu lapseootel paarist Sinus midagi puudutab. Selles on midagi, mis Su tähelepanu püüab. Põhiliseks kasuteguriks ongi endale: mis see on ja kuidas see minu ellu puutub, küsimuse esitamine.

Pidage meeles, et tegemist on müütidega. Samal moel nagu aitasid Antiik-Kreeka jumalate-jumalannade müüdid kreeklasi, aitavad need lood tähenduste leidmisel teid. Tolleaegsed lood ja ka praegused lood kuulsustest, mida ajakirjadest loete, ei räägi tõelistest inimestest. Need on kollektiivse mütoloogia peegeldused, mis on üles ehitatud nii, et nad liigutaksid teie sügavaimat poolt. Tähelepanu nad tõmbavad, aga neist on kasu Sulle vaid siis, kui pöörad need enda poole tagasi ning mõtled välja, mis Sind nimetatud müütilise nähtusega seob.
________________________________________________________________
Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen Eramith, MA, Akashic Transformationsi kaudu.
See ja teised sõnumid www.AkashicTransformations.net  Eesti keelde tõlgib Anu Rumessen, www.valgusekoda.eeSõnumi sisu on kaitstud autoriõigustega.
See info on osa igast jagatud sõnumist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga