PLANEET MAA

Millal saavad inimesed Maa teadlikeks kaitsjateks ja kaastundlikeks hoidjateks?

Üksikisiku tasandil see järk-järgult inimese kaupa juba toimub, kuni lõpuks koguneb teid nii palju, et teete seda kollektiivselt. Kollektiivne teenimine on alati olnud inimkonna osa ja maailma teatud osades on see hakanud kasvama. Osad linnad, asulad ja kogukonnad on selle täiesti omaks võtnud ning nad on palju teadlikumad inimeste, loomade ja kogu looduse vahelisest ringluse tasakaalust. Teada olevalt on ka kogukondi, linnu ja üksikisikuid, kes on Maa suhtes kaastundlikust teadlikkusest välja lülitatud. Pendli kõikumine nende kahe suundumuse vahel peab end veel täielikult lahti pakkima.

Selle toimumist pole vaja oodata, sest see juba toimub. Sinu jaoks, kes Sa oled Maa pühendunud valgustunud stjuuard, on üdini kasulik sellisel moel oma elus igal võimalusel tegutseda. Sinu omatahtsi tegutsemine mõjutab maailma palju tugevamalt kui ükskõik milline teiste veenmine või neile jutlustamine. Kuna Maa suhtes hoolimatu tegutsemise negatiivsed tagajärjed on muutunud väga nähtavaks, siis pole praegu neist otseselt vaja enam kellelegi rääkida. Suurenda tasakaalu oma elus, rakenda käitumisi, mis aitavad säilitada looduse tasakaalu ning ole valmis neil teemadel rääkima inimestega, kes huvi üles näitavad. See on kõik, mida Sul teha on vaja. Rakenda seda kõikides ettevõtmistes. Anna inimesele, kes on silmitsi oma käitumise negatiivsete tagajärgedega, võimalus loomulikult liikuda valikute suunas, mille Sina oled juba ära teinud.

Praegusel ajal planeedil Maa pole augu pähe rääkimise tehnikatest mitte mingit kasu. Headele veenmistehnikatele reageerivad positiivselt või muudavad ennast üksikud, sest paljud võitlevad püsima jäämise nimel. Võta ennast selle asemel kui rollimudelit. Anna endast parim, et oma isiklikus elus suurendada tasakaalu kõiges loodusega seonduvas. Tõenäoliselt kutsutakse osasid Maa jätkusuutlikkuse edendamiseks ja teenimiseks tegutsema ka laiemalt, aktiivses poliitilises või ühiskondlikus rollis. Professionaalsesse või töö vormi kutsututel, on edastamiseks oma sõnum ning oluline on välja töötada sõnumi edastamise viisid.

Olulisim on oma sõnadega kooskõlas tegutsemine ja terviklikkuse arendamine. Kui hindad hoolivat, säästvat Maa teenimist, siis tee kõik endast olenev, et Su isiklik elu oleks nende väärtustega kooskõlas. Selliselt ühiselt tegutsedes saavutate inimkonna jaoks tähendusrikkaima võimaliku tagajärje ja selle kaudu ka võimalused looduse ringluse mõjutamiseks.

Üldiselt on selles vallas hakanud inimesed positiivses suunas arenema, kuigi hävitustsüklid, mille te oma tehnoloogiatega olete käima lükanud, liiguvad nii, et peatada te neid enam ei saa. Mõned ette kuulutatud keskkonnakatastroofid on teil õnnestunud ära hoida ning olete ka juba toimunud katastroofe oma jätkusuutlikuma elu ja suurema looduse tasakaalu nimel tegutsemisega, leevendanud või kahandanud.

Te juba olete ellu viimas positiivset muutust ja teie pingutuste tulemusel on maailm parem paik kui see, mis ta oleks olnud ilma pingutamata. Füüsiliselt on teil seda võimatu näha, sest te elate korraga vaid ühes reaalsuses. Aga kui teid siin poleks olnud, siis te ju ei teaks, mis siin on toimunud. Usaldage, et teie pingutused viivad ellu positiivset muutust. Kasutage igat võimalust terviklikkuse loomiseks ja Maa suhtes heatahtlik olemiseks ning arendage samaväärset lahkust, kannatlikkust ja kaastunnet inimeste suhtes, kes peavad endas veel avastama jõuliselt terviklikkusesse astumise võime.

Millal me saame inimkonnana jätkusuutlikult elama hakata? 

Kui süsteemide parandamine jätkub praeguses tempos, siis võtab jätkusuutlikkuse saavutamiseni jõudmine aega kolm kuni neli generatsiooni. Selle põhjustab tatud määral kahjustuste suurenemine ja see omakorda on tingitud paranemise aeglasest tempost. Kui tempo muutub praegusest kiiremaks, siis võite jätkusuutliku tasemeni jõuda järgmise viiekümne kuni seitsmekümne aasta jooksul ning juba esimesed kaks-kolmkümmend aastat on teie eksistents juba palju mugavam ja jätkusuutlikum. Igale indiviidile peab kohale jõudma fakt, et maailmas on kõik omavahel ühendatud ja et keegi ei tohi saavutada elulisi mugavusi kellegi teise arvelt. See muutus peab kindlasti aset leidma ning selleni jõudmise ajal näete te inimkonna kokku kukkumist. Teie poolt kasutatavad ressursside juhtimise süsteemid ei arene teie kulutustega sammu pidamiseks piisavalt kiiresti ja nii hukkub keskkonnast tulenevatel põhjustel märkimisväärne arv inimesi. See sunnib teid välja arendama uut tervislikkusel ja õiglusel põhinevat visiooni ja kui palju teil selleks aega kulub, sõltub teist.

Indiviidina on eluliselt oluline võtta oma elu juhtimine enda kätte. Kui riiklikku energiapoliitikat pole muuta võimalik, siis mõtle, kuidas muuta energiapoliitikat oma majapidamises. Mõtle, millele Sa raha kulutad ja kuidas Sa sellega mugavusse või tervisesse panustad. Tegutse oma mõjusfääri piirides ning Sa näed, kuidas Su mõjuvõime tugevneb ja laieneb.

 

Mida teha, et olla üksteise ja keskkonna liikumistega rohkem seotud
kui me ei ole sotsiaalsed pioneerid?

Neile, kellel on mingi roll progressiivsetes ühiskondlikes liikumistes, esitatakse ainulaadne väljakutse. Teie töö otstarve on seotud tulevikuga, kuid tänase tegutsemise ühenduskoht on minevikus. Mineviku alge on maailma igas inimeses ning olles pioneer ja sõltumata teemast, millega Sa parajast töötad, joonduvad kõik maailma inimesed Sinu selja taha.

See käib Sinu kohta nii siis, kui tegutsed keskkonna alases, võrdõiguslikkuse alases või inimõiguste alases liikumises. Kõik need progressiivsed ühiskondlikud liikumised  nõuavad, et pioneerid aitavad tipptasemel inimkonda edasi lükata. Inspiratsiooni saamiseks pead Sa vaatama tulevikku, et saksid selles suunas liikuda. Samas ainus ühenduskoht, mida Sa tunned on inimesed, kes mitmel moel on kas minevikus või on Sinu selja taga. Nad näevad maailma mineviku vaatenurgast. Selline vaatenurk oli minevikus Sinulgi.

Väljakutsega toimetulekuks ja sotsiaalse pioneerina suurema ühenduse tundmiseks peaksid välja arendama omad võtted, kuidas pöörata oma fookust tulevikust minevikku ja saada seeläbi osa ka praeguse hetke rõõmust. Sotsiaalse pioneerina on ülioluline, et kasutatav praktika hoiaks Sind inimestele lähedal väga inimlikul tasandil – mitte teenimise ega sotsiaalse aktiivsuse tasandil vaid lähedasel isiklikul tasandil.

Et sotsiaalse pioneerina progressiivsetes ühiskondlikes liikumistes ellu jääda, peaksid olema seda tüüpi inimene, kellel on lähedased sõbrad või väga lähedane perekond. Inimesed, kellega koos saad end täiesti vabaks lasta. Kellele saad vajadusel helistada ja kelle õlal end tühjaks nutta. Kes Sind kallistavad. Kellega Sa tunned, et Sind armastatakse ja keda Sa ise armastad tingimusi seadmata. Kui Sa ei arenda oma võimet armastada indiviide isiklikult ja eraelus tingimusi seadmata, siis ei suuda Sa sotsiaalse pioneerina olla jätkusuutlik. See lihtsalt on nii.

Sotsiaalne pioneeritöö peab olema energeetiliselt ankurdatud inimrassiga. Ainus viis ennast inimrassiga ankurdada on inimesi armastades, omades inimesi, kellega oled praeguses hetkes väga lähedane. Praegune hetk on ainus paik, kus tõeline ühendus saab toimuda. Energeetiliselt pead üles seadma pendli, mis kiigutab Sind progressiivselt tuleviku suunas, mille eest Sa võitled ja siis tagasi, et saaksid uuesti ühenduda inimkonnaga ning toita oma hinge ja vaimu. Kui Su silmad on kogu aeg suunatud tulevikku, kui kulutad kogu aja oma teemaga seotud tööde tegemisele või selle peale mõtlemisele, siis avastad ennast köidikutest. Oled takerdunud ja tunned lootusetust, kaotsi minekut, sest tulevik, mille poole Sa püüdled pole veel tõelisus, hoolimata sellest kui väärtuslik ja tähtis ta Sinu jaoks on. Ta ei ole veel osa Sinust. Hoides kogu oma tähelepanu tulevikus, kaob praeguse hetke maandus ja see ei ole inimese jaoks jätkusuutlik.

On palju informatsiooni, mida on avastatud selle kohta, kuidas taluda sotsiaalse pioneeri rolli. Läbipõlemise vältimise ja maailma muutmise kohta on raamatuid. Samuti on igat sorti raamatuid lootusrikkuse ja inimliku progressi kohta, nii et kõiki nõuandeid me üles ei loetle ega ette ei kanna. Hoidjad annavad teile värske informatsiooni, et inimlikud ühendused teie eraelus loovad ankru, millega hoida ennast paigas kui püüate inimkonda edasi viia ja see on fakt. Inimesed, kes teistega lähedasi suhteid ei loo seetõttu, et on arad või takistavad neil lähedasi ühendusi loomast ka ühe-kahe inimesega mingid mustrid ja harjumused, võiksid mõelda pioneeri rollist välja astumise peale ja püüdma leida mõne muu võimaluse maailma paremaks muutmiseks. See ei tähenda, et mitte sotsiaalne pioneer olles, ei suudaks nad maailma muuta paremaks paigaks. Antud roll nõuab meeles nii suurt hüpet, et on vaja midagi, et inimest tagasi tõmmata praegusesse elusituatsiooni, et nad tajuksid armastust ja lootust mitte ainult selles osas, mis hakkab toimuma tulevikus vaid tajuksid armastust praeguses hetkes.
________________________________________________________________
Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen Eramith, MA, Akashic Transformationsi kaudu. See ja teised sõnumid www.AkashicTransformations.net  Eesti keelde tõlgib Anu Rumessen, www.valgusekoda.ee Sõnumi sisu on kaitstud autoriõigustega.
See info on osa igast jagatud sõnumist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga