MIDA TÄHENDAVAD PÖÖRIPÄEVAD

Mida tähendavad pööripäevad? Kui oluline on järgida ja väljendada aastaaegade muutumist? Osad inimesed pööravad aastaaegadele suurt tähelepanu ja väljendavad seda oma käitumises ja vaimses praktikas tugevalt. Teised inimesed seda nii palju ei tee. Oluline on see kõigi jaoks. Te olete alati olnud täielikult ühendatud kõigega looduses ja kõigega planeedil Maa. Te olete alati olnud sügavalt ja märkimisväärselt mõjutatud kõige poolt, mis maailmas ja looduses toimub. Ehk, sõltumata sellest, kas inimene seda teadvustab või mitte, kas ta sellele tähelepanu pöörab või mitte, siis looduse nihked, tähtede, päikese, kuu ja planeetide rivistumised mõjutavad teda alati. Inimese elu ja hing on looduse poolt vesimärgistatud. Osad tunnevad nende teemade poole tõmmet ja nad mõtlevad neist avalikult, tähistavad neid selgesõnaliselt ning näevad nendel sündmustel mõju oma elule. Teised nende asjade vastu huvi ega tõmmet ei tunne, kuid nad ei eita, et päikese ja Maa joondumine ja aastaaegade pöördepunktid neid mõjutavad. Räägime kõigiga toimuvast. Peamine, mis valgustumisest läbi liikudes teiega juhtub on see, et te virgute ja saate teadlikuks oma loomuomasest seotusest kõigega. Valgustumise kogemus seisneb selles, et saate oma olemuse iga rakuga teadlikuks seotusest kõigega maailmas ja universumis. Lõppkokkuvõttes toob virgumine teid tasandile, kus muud võimalust kui maailmas ja universumis kõike armastada, ei olegi. Sina ei pruugi seal veel olla, enamus pole sinna veel jõudnud. Virgumise ja valgustumise protsessist tulenevalt on tohutult kasulik hakata tähelepanu pöörama looduse tsüklitele. Omavaheline sobitumine toimub lihtsalt ja loomulikult, sest nende mõju teile on sügav ja läbiv ning nad on mõjutanud kõiki maailma inimesi aegade algusest saadik. Tegemist on avatud raamatuga. Ühendusele loodusega austuse avaldamine ja oma teadlikkuse suurendamine kõikidest tsüklitest ja nende väljendustest teie eludes on hoomatavad moodused, mida on suhteliselt lihtne teha. Sundi selleks ei ole, kuid tähelepanu pööramine aastaaegade vaheldumisele, aastate vahetumistele ja planeetide reastumistele on sügavalt kasulik. Aastaaegades on oma tähendusrikkus, neist veidi lähemalt. Anname üldise tähenduse ja nagu igas asjas, on oluline kõigepealt keskenduda  sellele, mis Sulle oluline tundub. Iga teema puhul küsi endalt kõigepealt, mida see päev või üritus minu jaoks tähendab?, mida see mulle isiklikult sümboliseerib? Leia ürituse isiklik tähendus ja seejärel võta üldine tähendus. Pööripäevade kohta on avaldatud palju materjali. Otsi see välja ja sõelu seda läbi isikliku filtri. Leia igas teemas üles nüansid, mis Sind kõnetavad ning ülejäänu, mis Sind kuidagi ei puuduta, pane kõrvale.

Alustame kevadisest pööripäevast, mis põhjapoolkeral toimub märtsis ja toob kaasa usalduse, jumalikkuse ja kaastunde aja. Tõenäoliselt on kevad aasta kõige valgem ja kõige heledam aeg. Kõige selgem aeg aastas, et vaadata asjadele uues valguses. Ole valmis aktsepteerima leppimisi, andestama käegalöömisi ja laskma minna klammerdumistel. Valmistu vaatama maailma värske pilguga ning võta suhteid ja inimesi puhta lehena. Kevad on aeg suurendada kaastunnet enda ja teiste suhtes. Teid kutsutakse üles olema head, eriti iseenda vastu.

Suvisel pööripäeval, mis lõunapoolkeral toimub detsembris ja põhjapoolkeral juunis, on teine tähendus. Suvise pööripäeva temaatilised märksõnad on valgus, jõud ja armastus ning tema eestseisja on jumaliku mehelikkuse energia. Suvi on aeg, et äratada endas jumalik mehelikkus ning leida endale sobivad tegevused ja liikuda kooskõlas oma uskumustega. See on aeg, mil saad jõuliselt arendada isiklikku terviklikkust. Suvi on suurepärane aeg elu suure pildi vaatamiseks ja tähelepanu suunamiseks asjadele, mis on kiivas. Mis Sinu tegudes, mõtetes või sõnades ei ole kooskõlas sellega, millesse Sa armastuses ja valguses tõeliselt usud? Käes on aeg tegutsemiseks ning oma tegudega välise maailma asjade võimsaks liigutamiseks. Võta seda kui võimalust väljendada oma aasta jooksul kasvanud jõudu ning tuua see uue harjumusena tegelikku füüsilisse vormi – uue suhtena, uue personaalse omadusena, uue füüsilise manifestatsioonina. Suvi annab võimaluse astuda samm edasi oma mõjuvõimus.

Sügisene pööripäev, mis põhja poolkeral toimub septembris, tähistab elutarkust, armu ja hellust. Selle eestseisjaks on jumaliku naiselikkuse energia ning sügis on võimas aeg teis peituva jumaliku naiselikkuse jaoks. See on aeg pakkuda maailmale oma südant, see avada ning olla valmis vaatama kõike toimuvat armastavalt ja mõistvalt, elutargalt. Hooajaline viljakoristamine väljendab sügises sisalduvat lõpetatust. Sügis on aeg, et olla enda ja teiste suhtes lahke ja heldekäeline, pakkuda lahkelt kõigile oma suurejoonelist hinge; jagada; anda; teiste eest hoolitseda; võimaldada vahendeid neile, kellel on vähem kui teistel. Sügis on suurepärane aeg teha ohverdusi ja pühitseda aasta eesmärke, oma lootusi, unistusi, kogu inimkonna heaolu.

Olulised on ka talvine  pööripäev. Talvine pööripäev, mis põhja ja lõunapoolkeral toimub vastandlikul ajal, on tähenduslik. Tema kohta anname kolm temaatilist märksõna – alistumine, andestamine ja aktsepteerimine. Talv on varjude aeg, mil on tähtis tunnustada oma elu ja isiksuse varjupooli. Parim viis, selle energiaga tegelemiseks, on mitte temaga võideldes või teda mõista püüdes vaid lihtsalt vaikselt istudes ja võttes oma varju sellisena nagu ta on. Aktsepteeri, et ta Sinus eksisteerib ja andesta endale. Vari võib ilmuda mõne mustrina; vana hingehaavana; katsumuse või väljakutsena; isikuomadusena, mida Sa endas või teistes eemale lükkad; varju väljenduseks võib olla hirm. Varjud väljenduvad väga paljudes erinevates vormides ning iga inimese puhul erinevalt. Lihtsalt küsi endalt, mille vastu ma võitlen? Võta vastust kui võtit, mis avab ukse Sinu varju juurde. See, mille vastu Sa võitled on see, mida Sa veel ei tunnista. Kui Sa selle endale lõpuks teadvustad ja endale andeks annad, siis joondad varju armastuse ja valgusega. Nii on kõikide asjadega. Talv on tardumise aeg, mis annab võimaluse vaadelda, aktsepteerida ja endale andestada need küljed, mida minevikus oled eitanud, mille vastu võidelnud.

Andsime definitsiooni aasta neljale päevale 365-st. Arvestage, et igal päeval on teistest erinev potentsiaalne tähendusrikkus, mis on kooskõlas inimkonna progressiga, planeet Maa nihkumisega ja tähtede, planeetide, päikese ja kuu reastumistega. Võtke igat päeva kui kordumatut ja jumalikku päeva, millel on oma pühalik ja unikaalne energia. Pidage meeles, et valgustumist läbides, ei saa te seda fakti enam ignoreerida. Samuti mitte seda, et iga inimene saab häälestuda just sellisele energiale, millisele ta antud päeval soovib. Igal hommikul küsi endalt, mida Sa päeva suhtes tunned ja tundes energia märguannet, aja selg sirgu ja joonda ennast kõrgeima, valgeima, kaastundlikuma energia järgi, mida Sul olemas on. Paljud religioonid õpetavad, et üks päev nädalas on püha. Valgustumist läbides jõuab teile kohale, et kõik päevad ja kõik hetked on pühad. Teie elu iga hetk on pühalik pühendus jumalikkusele ja teie jumalikule olemusele. Ajaks, mil kõik seda mõistavad, kaob mõte eristada jumalikke päevi mitte jumalikest. Kui võtad igat päeva püha hetkena, püha võimalusena, et pühendada ennast valguse ja armastuse toomisele ja väljendada ennast jumalikkuse kaudu, siis võid järgida intuitsiooni, mis Sind iga päev selle kõrgeima väljenduseni juhib.

 _______________________________________________________________

Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen Eramith, MA, Akashic Transformationsi kaudu. See ja teised sõnumid www.AkashicTransformations.net Eesti keelde tõlgib Anu Rumessen, www.valgusekoda.ee Sõnumi sisu on kaitstud autoriõigustega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga