VANA HING, KES TA ON?

 

Vana hing on vaimsetes ringkondades suhteliselt sageli kasutatav termin. Miikaeli õpetustes on sellel terminil aga konkreetne tähendus. See on kehastunud hinge spetsiifiline arenguetapp.

Esimesena vaatame üle, mis on iga hingeea põhisuundad:

Uus hing – ellujäämine

Lapse hing – perekond, kogukond, rutiin, hea ja kuri

Noor hing– materiaalne edu, ümbritseva maailma mõjutamine, pealiskaudsed suhted, nõrk intuitsioon

Küps hing – mürgised suhted, globaalsed probleemid

Vana hing – filosoofia, integratsioon, irdumine, mittekinnitus, kõrgem perspektiiv, teadlikud suhted, teadmised, intuitsioon, puhas süda

Vana hinge omadused

Enamik praegu Maale kehastunud inimesi kuulub noorte ja küpsete hingede kategooriasse. See tähendab, et nende peamine fookus on enamasti teadvustamata isiklikud suhted või edu. Muidugi on ilmselt peaaegu iga üksikinimene mingil määral huvitatud mõlemast ja kumbki eraldiseisvalt ei tee noort ega küpset hinge. Isegi vana hing peab sööma, elama ja riietuma ning seetõttu teenima, vahe on ainult suhetes, nad otsivad teadlikke suhteid, mis ei kanna vanu mustreid ja programme nagu välimus, vanus ja muud mustrid nagu keemia ja paljud teised , vanad hinged otsivad täielikke vaimseid suhteid, et nad saaksid kasvada ja särada. Kuid enamasti on olemas teatud filosoofiline vaatenurk. Suhetes ei satu enam niivõrd kaasa isiklikest draamadest ega huvita pealiskaudsed suhted egos. Tema karjäär ei seisne ainult rahas, vaid pigem missioonis ja tema töö sügavamas tähenduses või mõjus.

Vana hinge filosoofia

Vanu hingi ei tõmba niivõrd traditsioonilised religioonid, kus dogmad ja mustvalged vaated on laialt levinud. On täiesti võimalik, et vana hing liitub mõne maailmareligiooniga, kuid sel juhul valib ta tavaliselt ainult selle, mis on tema jaoks mõistlik, ja ignoreerib teisi. Ta püüab minna juurte juurde ja mõista antud õpetuse algset tähendust. Samuti on võimalik, et isegi kui ta väidab end olevat näiteks kristlane, hakkab teda huvitama ka näiteks ida õpetus, meditatsioon, reinkarnatsioon, new age, kristallid jms. Vanad hinged võivad olla huvitatud ka ennustamisest, nagu astroloogia, tarot, I Ching, ruunid, numeroloogia jt.

Märkimisväärne hulk vanu hingi identifitseerib end ateistide või agnostikutena. Kui nad on kasvanud teatud usundis, on täiesti võimalik, et nad lahkuvad sellest täiskasvanueas ja otsivad oma teed. See tee võib, aga ei pruugi olla avalikult “vaimne”.

Ja loomulikult kirjeldaks suur osa vanadest hingedest end n-ö otsijatest ning prooviks erinevaid suundi ja filosoofiaid. See otsimine ei pea olema vaimses suunas kui selline, see võib avalduda näiteks elu mõtte otsinguna, mõtestatud töökohana vms.

Vana hinge evolutsioon

Tuleb meeles pidada, et me kõik sünnime imikutena, kellest kasvavad lapsed, noorukid, noorukid, täiskasvanud, küpsed inimesed ja lõpuks vanad inimesed (muidugi eeldusel, et me varem ei sure). Olenemata meie hinge vanusest, küpseme inimesena psühholoogiliselt oma elu jooksul. Vana hinge puhul võivad tema tüüpilised omadused avalduda täielikult alles võib-olla kolmekümne viie aasta vanuselt või isegi hiljem, sest siin mängib rolli isiksuse psühholoogiline küpsus. Aga seda on täiesti võimalik aimata, kui väike laps on vanem hing. Silmas peegeldub hinge vanus. Eriti väga väikeste laste puhul (imikud ja väikelapsed) on kergem märgata, kui nende silmad näevad palju vanemad ja targemad, kui nende füüsilises eas lapselt oodata võiks. Vanadel hingedel kipub olema otsene ja läbitungiv pilk.

Alla kolmekümneaastastel vanadel hingedel võib sageli olla raske teha vahet küpsel ja vanal hingel. Noored kahe- ja kolmekümnendates eluaastates hinged tegelevad karjääri ja suhetega enamasti egos.

Miks on vanad hinged sellised, nagu nad on?

Vanad hinged on lihtsalt palju läbi elanud. Nad nägid elu kõigist võimalikest külgedest. Ja sellepärast nad ei “koge” asju enam nii palju ja neil on rohkem distantsi. Muidugi ei käitu ta üksikutes olukordades alati nagu tüüpiline vana hing. Nad võivad vihastuda ja kirglikult vaielda jne. Kuid kõige selle all on mingi sügavam mõistmine, mis nooremas eas lihtsalt puudub. Võib tuua analoogia vana versus noor hing ja vana versus noor.

Vana hing ja ümbritsev maailm

Vanu hingi võib mõnikord tajuda kui veidrikuid või vähemalt natuke “teistsugustena”, kellel on pisut teistsugused arvamused kui enamus ja nii edasi. Kuid see sõltub suurel määral nende psühholoogilisest profiilist ja üldistest võimetest. Nad võivad sageli kannatada üksindustunde ja madala enesehinnangu all, kuna neil on erinev vaatenurk ja arusaam kui enamikul elanikkonnast. Neile võib tunduda, et nad “ei kuulu siia”. Kui nad ei leia mingit tähendust või missiooni, võivad nad kannatada depressiooni all.

Neid ei huvita eriti sotsiaalsed normid, neid ei huvita nii väga see, “mida inimesed arvavad”. Nende moto on “ela ja lase elada”. Eriti arenenumate mõnevõrra kaotavad huvi “maailma muutmise” vastu, sest nad mõistavad, et igaühel on õigus luua elamusi, mida ta soovib. Eriti selle poolest erinevad nad küpsetest hingedest, kes on sageli seotud erinevate põhjustega ja kampaaniatega parema maailma nimel. Asi pole selles, et vana hing ei taha paremat maailma, vaid pigem selles, et ta saab aru, et me peame ise hakkama maailma muutma. Nooremad hinged võivad tunda, et vanadelt hingedelt “varastatakse” palju asju (ja neil on õigus).

Üsna sageli pole nad poliitikast huvitatud, kuid see sõltub paljudest asjaoludest. Kui vana hinge jaoks oluline ja fundamentaalne teema muutub poliitiliseks küsimuseks, siis tõenäoliselt sekkub vana hing.

Vana hing ja isiklikud suhted

Nad otsivad suhetes sügavat sidet, nad ei ole pealiskaudsed. On täiesti võimalik, et paljud suhted, mille nad loovad, on hingedega, mida nad tunnevad teistest kehastustest, kuid see on tänapäeval väga haruldane.

Eriti hilisemas elus võivad nad tunda vastumeelsust draama vastu. Ka vana hing ei ole huvitatud uue karma loomisest, vaid pigem olemasoleva karma lahendamisest. Sellepärast pole näiteks vanad hinged mõrvarid jne. Vanad hinged ei vaja kedagi, kes neile õpetaks, mis on “hea” ja mis “halb”. Nad teavad seda intuitiivselt, sest nad teavad, kas nad saaksid üksteisega koos elada, kui teeksid nii ja naa.

Vanad hinged ei kipu olema armukadedad, eriti hilisemas elus, ja võivad eksperimenteerida avatud suhetega. Vanad hinged armastavad filosoofilisi vaidlusi. Pealiskaudne lobisemine tüütab neid. Nad on head armastajad või on armastajad, kes näevad suhtes palju enamat kui pealispinda.

Vana hing ja haridus

Jällegi sõltub keskkonna (sealhulgas perekonna) mõju, kuid nagu ka teiste eluvaldkondade puhul, valib vana hing hariduse osas individualistliku tee. Vana hing hoolib harva “paberist”. Kui nad saavad formaalse hariduse, teevad nad seda seetõttu, et neil on kas konkreetne kasutusviis või nad lihtsalt naudivad seda väga või see aitab neil mõista iseennast ja teisi jne. Nad on sageli iseõppijad, eriti tänapäeval, kui juurdepääs teabele on lihtsam kui kunagi varem, seda ka tänu Internetile. Seetõttu ei mõjuta ega programmeeri neid koolisüsteem.

Vana hing ja karjäär

Vanad hinged ei kipu karjääri pärast “karjäärile” keskenduma. Nende jaoks on oluline, et see, mida nad tööna teevad, omaks nende jaoks sügavamat tähendust peale materiaalse kasu. Sageli ei suuda nad ühendada sügavamat tähendust ja rahalist kasumlikkust. Teisalt pole noored hinged nii valivad ja pealegi on nad keskendunud materiaalsele edule ning see on põhjus, miks nad seda sagedamini saavutavad. Kuid see ei tähenda, et vana hing ei võiks olla fenomenaalselt edukas. Vanad hinged, kes saavutavad märkimisväärset materiaalset edu, on enamasti need, kes suutsid ühendada vastuvõetava filosoofia ja turunõudluse ning seejärel “pakkida” ja müüa tulemus selliselt, et see oleks piisavale osale elanikkonnast atraktiivne. Kui vana hing peab valima ühelt poolt teiste ärakasutamisest tuleneva materiaalse edu ja teiselt poolt tagasihoidlikuma elu ja töö vahel, mis ei too kaasa eetilist dilemmat, siis valib ta tagasihoidlikuma elu. Paljud vanad hinged lepivad tühiste töödega, mis pakuvad neile elatist, kuid ei võta ära aega, mida nad tahavad pühendada nende jaoks olulisematele asjadele.

Vana hing ja tervis

Vanad hinged on sageli huvitatud alternatiivsetest tervenemisviisidest, haiguste metafüüsilistest põhjustest jne. Sageli saavad nad paremini aru, et oma tervise eest vastutab inimene ise, mitte tema arst.Tegelikult on inimene, isetervenev organism… Nad on huvitatud tervislikust toitumisest ja muudest tervisliku eluviisi aspektidest. See ei tähenda, et nad neid põhimõtteid tingimata järgivad, vaid pigem seda, et nad tunnistavad oma vastutust.

Kui palju vanu hingi on Maal?

Vanad hinged moodustavad ligikaudu 11% elanikkonnast. Tuleb märkida, et see on keskmine. On riike ja piirkondi, kus need arvud on väga erinevad. Ja lisaks tuleb meeles pidada, et tegemist on kanaldatud andmetega, mitte teadusliku statistikaga. Väidetavalt on Tšehhi üks kõige väiksema vanahingede arvuga riike (koos Islandi, Hollandi ja Šveitsiga).

Universumi Sõnumite Sõnum

Kategooriad:

4 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga