KVANTALTERNATIIV VANANEMISELE. VANUS EI OLE MEIE DNA-s.

 

Unustage, mida teile õpetasid teie vanemad, õpetajad koolis, õpetajad instituudis jne. On aeg vaadata maailma teise pilguga.

10 SEADISTUST ELUKS.

1) Vaatlejast sõltumatut objektiivset maailma pole olemas.

Sellel maailmal on teatud omadused. Neid omadusi ei tohiks vaatlejast eraldiseisvana võtta. Näiteks võtke kokkupandav tool. Teie vaatevinklist on kokkupandud tool väike, kuid sipelga vaatevinklist on see lihtsalt tohutu. Lühidalt, ükski objektiivsetest faktidest, millele me tavaliselt oma tegelikkuses tugineme, pole põhimõtteliselt kindlad. Need on need, kuidas te neid tõlgendate.

Sinu kehas toimuvad sadu asju ja protsesse, millele sa tähelepanu ei pööra – hingamine, seedimine, kõrge või madal vererõhk, uute rakkude kasv, võõrutus jne võivad olla sinu kontrolli all. Juba see, et keskendud oma tähelepanu automaatsetele protsessidele oma kehas, muudab ka teie vananemisprotsessi, kuna teie keha võime, neid funktsioone koordineerida, aja jooksul nõrgeneb.

Kõik nn. tahtmatud funktsioonid, alates südamelöögist ja hingamisest, kuni seedimise ja hormonaalse regulatsioonini, on võimalik kontrolli alla saada. Laborites, kus uuritakse vaimu ja keha, on patsiendid õppinud kasutama tahtejõudu vererõhu alandamiseks või haavandeid põhjustavate hapete sekretsiooni vähendamiseks.

Miks mitte kasutada neid võimeid vananemisprotsessis? Miks mitte muuta vanu taju stereotüüpe uute vastu?

Selleks on palju tehnikaid, mida inimene saab oma teenistusse panna.

  1. Teie keha on moodustatud energiast ja informatsioonist.

Teile tundub, et teie kehad on valmistatud tihedast ainest, kuid füüsika ütleb, et iga aatom on 99,9999% ulatuses tühi ruum ja sellest ruumist valguskiirusel läbi kihutavad subatomilised osakesed on tegelikult vibratsioonienergia kiired. Kogu Universum, kaasa arvatud sinu keha, on mittesubstants ja pealegi mõtlev mittesubstants. Igas aatomis olev tühimik pulseerib nähtamatu intelligentsuse kujul. Geneetikud paigutavad selle intelligentsuse DNA-sse, kuid ainult selleks, et olla veenev. Elu tekib siis, kui DNA tõlgib oma kodeeritud intelligentsuse, oma aktiivseks vasteks RNA-ks, mis omakorda siseneb rakku ja edastab intelligentsuse bitid tuhandetele ensüümidele, mis seejärel kasutavad seda osa intelligentsust valkude tootmiseks. Selle jada igas punktis, peavad energia ja informatsioon, omavahel vahetuma, muidu ei teki elu. Vananedes väheneb selle luurevoog erinevatel põhjustel. See vanuseline kulumine oleks vältimatu, kui inimene koosneks ainult mateeriast, kuid entroopia ei mõjuta mõistust – meie endi nähtamatu osa ei allu ajule. Indias nimetatakse seda meelevoolu praanaks ja seda saab kontrollida, suurendada või vähendada, liigutada edasi-tagasi ja manipuleerida, et hoida füüsilist keha noorena ja tervena.

  1. Vaim ja keha on üks.

Mõistus võib end väljendada nii mõtete kui ka molekulide tasandil. Näiteks võib sellist emotsiooni nagu hirm määratleda kui abstraktset tunnet ja ühe hormooni – adrenaliini – käegakatsutavat molekuli. Ilma hirmuta pole hormoone, ilma hormoonita pole hirmutunnet. Ükskõik, mille peale meie mõte liigub, kaasneb sellega vastava keemilise aine moodustumine.

Meditsiin on alles hakanud kasutama vaimu-keha ühendust. Tuntud platseebo annab 30% juhtudest sama leevendust, kui patsient võtaks valuvaigistit, kuid platseebol on rohkem funktsioone kui lihtsal pillil, kuna seda saab kasutada mitte ainult valu vaigistamiseks, vaid ka valuvaigistina, vererõhu alandamiseks ja isegi kasvajate vastu võitlemiseks. Kui üks kahjutu pill annab nii palju erinevaid tulemusi, tuleb kindlasti järeldada, et vaim-keha, võib tekitada mistahes biokeemilise reaktsiooni, mida ta ise soovib, kui vaid vaim on selleks valmis. Kui meil õnnestuks installatsiooni ära kasutada selleks, et mitte vananeda, siis keha teeks seda puhtalt automaatselt. Jõu ehk energia vähenemine vanemas eas, on suuresti tingitud sellest, et inimesed ootavad seda langust.

  1. Keha biokeemia on teadvuse produkt.

Arvamus, et keha on ebaintelligentne masin, avaldub enamiku inimeste peas, kuid sellegi poolest, on pideva psühholoogilise stressi all kannatavate inimeste osakaal, vähki ja südamehaigustesse, surevate inimeste seas, oluliselt suurem, kui läbi elu kihutajate seas, lakkamatu eesmärgitunde ja jõukuse kaudu. Uue paradigma kohaselt muudab teadvus vananemisprotsessi oluliselt. Vananemise pärast meeleheitel olemine tähendab veelgi kiiremat vananemist. Tuntud tõde “Sa oled nii vana, kui arvad end olevat” on väga sügava tähendusega.

  1. Taju – pähe õpitud nähtus.

Erinevad arusaamad – armastus, vihkamine, rõõm ja vastikus – stimuleerivad keha täiesti erineval viisil. Töökaotusest masendunud inimene projitseerib selle kurbuse kõikidesse kehaosadesse  ja selle tulemusena lakkab aju neurotransmitterite vabastamisest, hormoonide tase langeb, unetsükkel on häiritud, neuropeptiidi retseptorid rakkude välispinnal muutuvad, moonutatud trombotsüüdid, muutuvad kleepuvamaks ja neil on kalduvus koguneda, nii et isegi kurbuse pisarates on kemikaalide sadestumist rohkem kui rõõmupisarates. Rõõmustamisel on kogu keemiline profiil täiesti vastupidine.

Kogu biokeemia toimub teadvuses, kus iga rakk on täiesti teadlik sellest, mida ja kuidas sa arvad. Kui olete selle fakti arvesse võtnud, hajuvad kõik illusioonid, et olete ebaintelligente, juhuse hooleks jäetud ja manduva keha ohver.

  1. Meele impulsid annavad kehale iga sekundiga uusi vorme.

Kuni ajju jätkub uute impulsside voolamine, suudab ka keha reageerida uutel viisidel. See on kogu nooruse saladuse olemus. Uued teadmised, uued oskused, uued maailmanägemise viisid, aitavad kaasa vaimu-keha arengule. Seal, kus pesitseb teie usk, et keha aja jooksul tuhmub, peate kasvatama hoopis usku, et keha uueneb iga hetk.

  1. Vaatamata näilisele näivusele, et me oleme eraldiseisvad indiviidid, oleme kõik seotud Kosmost juhtivate mõistuse ahelatega.

Ühtse teadvuse seisukohalt on inimesed, asjad ja sündmused, mis toimuvad kusagil “seal” kõik teie keha osad. Näiteks puudutate tahke roosi kroonlehte, kuid energeetiliselt näeb see välja teistsugune: energia- ja teabekimp (teie sõrm) puudutab roosi kimpu ja teavet. Teie sõrm ja asi, mida puudutate, on vaid väikesed teabekogumid lõpmatus väljas, mida nimetatakse Universumiks. Selle mõistmine aitab teil mõista, et maailm pole sulle ohuks, vaid on ainult sinu lõpmatult laienenud keha. Maailm oledki sina.

  1. Aeg ei ole absoluutne.

Kõigi asjade tegelik alus on igavik ja see, mida te nimetate ajaks, on tegelikult  kvantifitseeritud igavik. Aega on alati tajutud, nagu edasi lendava noolena, kuid kvantruumi keeruline geomeetria on selle müüdi täielikult hävitanud. Aeg võib selle sätete kohaselt liikuda igas suunas ja isegi peatuda. Seetõttu loob ainult teie teadvus aja, mida tunnete.

9. Igaüks teist elab reaalsuses, mis ei allu ühelegi muutusele ja mis asub väljaspool muutusi. Selle reaalsuse tundmine võimaldab teil kõik muudatused oma kontrolli alla võtta. Praegu ainus füsioloogia, millest saate kinni pidada, on ajapõhine füsioloogia. Kuid asjaolu, et aeg on seotud teadvusega, viitab sellele, et saate valida täiesti erineva toimimismeetodi – surematuse füsioloogia, mis suunab teid muutumatuse teadmise poole.

Lapsepõlvest peale tunnete, et teis on osa, mis ei muutu kunagi. Seda muutumatut osa nimetasid India targad lihtsalt “mina”. Ühtse teadvuse seisukohalt võib maailma seletada kui Vaimu voogu – see on teadvus. Seetõttu on teie peamine eesmärk, luua lähedane suhe oma “minaga”.

  1. Te ei ole vananemise, haiguste ega surma ohvrid. Need on osa stsenaariumist, mitte vaatleja ise, keda ei muudeta.

Elu allikas on loovus. Kui loote ühenduse oma mõistusega, ühendate end loomingulise tuumaga. Vana paradigma järgi juhib DNA elu. Uue paradigma järgi kuulub kontroll elu üle teadlikkuse juurde.

Te langete vananemise, haiguste ja surma ohvriks, kuna te ei tea tõelisest endast midagi. Teadlikkuse kaotamine tähendab mõistuse kaotamist, mõistuse kaotamine aga tähendab kontrolli kaotamist meele lõpptoote, keha üle. Nii et kõige väärtuslikum õppetund, mille uus paradigma annab, on järgmine: „kui soovite muuta oma keha vananemist, muutke esmalt meelt. Heitke pilk maale, kus keegi ei vanane – see pole “seal väljas”, vaid on sinu sees.“

Deepak Chopra

VANUS EI OLE MEIE DNA-s

Vananemine on kontrolliprogramm. Keha rakud uuenevad pidevalt, isegi eakatel inimestel. Rakkude paljunemisel on palju vigu, kuid surmal on alati põhjus. Ei ole nii lihtne inimest tappa, tema südant ja kopse peatada.

“Inimesed ei sure vanadusse, vaid oma vaimuhaigustesse”

Sellist asja nagu vanus ei ole olemas. Meid indoktrineeriti teatud elust. Kõik tuleb negatiivsest mõtlemisest.

Küüned, mis muudkui kasvavad.

Meie nahk uueneb iga 2-3 kuu tagant ja veri iga 6 kuu tagant.

Kopse uuendatakse igal aastal.

Maks taastub paari kuuga.

Ka aju uuendab oma rakke.

Skelett taastub 10 aastaga.

Iga lihas ja iga kude taastub 15 aastaga.

Ka isiksus muutub iga 7 aasta tagant.

Taastamist tuleb igal viisil pakkuda ja ma pean silmas toitu, õhku, vett ja teavet. Saladus on selles, et meie DNA ei sisalda teavet vananemise ja surma kohta. Vananemisprogramm on kõik meie peades. Seega oleme olnud programmeeritud uskuma, et see on normaalne viis surra. Tegelikkus on hoopis teistsugune. Pole saladus, et kui me minevikku eksime, vaatame tulevikku. Oluline on jätta minevik seljataha ja liikuda edasi, muutes oma mõtetes olevikku.

Paljud teist kogevad juba käesoleval ajal, oma keha muutumist ja hakkate oma vanusest nooremana välja nägema. Kui heidate maha mõistuse piiranguid, et naasta oma jumalikkuse juurde, näete transformatsiooni, kus ületate piiratud mõtteviisi, laiendatud teadlikkusele. Kui me kõik võtame omaks oma valguse ja mitmemõõtmelisuse, siis saame tõsta oma sagedust ja me ei vanane enam.

Autor – AnnaJakobcza

Kategooriad:

1 kommentaar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga