ALBERT EINSTEINILT

 

“Ma ei jõudnud oma arusaamisele universumi põhilistest seadustest oma ratsionaalse mõistuse kaudu.”

“Mis puutub ainesse, siis me oleme kõik eksinud. See, mida me oleme nimetanud mateeriaks, on energia, mille vibratsioon on nii vähenenud, et see on tajutav meeltega. Mateeria on vaim, mis on taandatud nähtavaks. Mateeriat ei ole olemas.”

“Aeg ja ruum ei ole tingimused, milles me elame, vaid viisid, mille abil me mõtleme.

Füüsikalised mõisted on inimmeele vabad loomingud ja ei ole, ükskõik, kuidas see ka ei tundu, määratud välismaailma poolt.”

“Aega ei ole olemas – me leiutasime selle. Aeg on see, mida kell ütleb. Erinevus mineviku, oleviku ja tuleviku vahel on vaid kangekaelselt püsiv illusioon.”

“Ma mõtlen 99 korda ja ei leia midagi. Ma lõpetan mõtlemise, ujun vaikuses ja tõde jõuab minuni.”

“Intellektil on avastuste teel vähe pistmist. Tuleb teadvuse hüpe, nimetage seda intuitsiooniks või kuidas soovite, lahendus tuleb teie juurde ja te ei tea, kuidas või miks.”

“Inimene kogeb ennast, oma mõtteid ja tundeid kui midagi muust eraldatud, mingi teadvuse optiline eksitus. See pettekujutelm on meie jaoks omamoodi vangla, mis piirdub meie isiklike soovidega ja kiindumusega mõnede meile kõige lähedasemate isikute vastu. Meie ülesanne peab olema vabaneda sellest vanglast, laiendades oma kaastunde ringi, et hõlmata kõiki elusolendeid ja kogu loodust oma ilus.”

“Meie eraldatus üksteisest on optiline illusioon.”

“Kui miski vibreerib, resoneerivad sellega kogu universumi elektronid. Kõik on omavahel seotud. Inimese eksistentsi suurim tragöödia on eraldatuse illusioon.”

“Tegelikkus on vaid illusioon, kuigi väga püsiv.”

“Me oleme hinged, mis on riietatud pühadesse biokeemilistesse rõivastesse ja meie kehad on instrumendid, mille kaudu meie hinged oma muusikat mängivad.”

“Kui te uurite kõige mõjukamate inimeste elu, kes on kunagi meie seas käinud, avastate ühe niidi, mis neid kõiki läbib. Nad on kõigepealt olnud kooskõlas oma vaimse olemusega ja alles seejärel oma füüsilise minaga.”

“Inimese tõelist väärtust võib leida selles, mil määral ta on saavutanud vabanemise iseendast.”

“Vanad inimesed teadsid midagi, mille me näib olevat unustanud.”

“Mida rohkem ma füüsikast teada saan, seda rohkem tõmbab mind metafüüsika poole.”

“Üks asi, mida ma olen pika elu jooksul õppinud: et kogu meie teadus on tegelikkusega mõõdetuna primitiivne ja lapsemeelne. Me ei tea ikka veel tuhandik protsenti sellest, mida loodus meile on ilmutanud. On täiesti võimalik, et meie meelte tajumise taga on peidus maailmad, millest me ei ole teadlikud.”

“Ma ei ole ateist. Sellega seotud probleem on meie piiratud mõistuse jaoks liiga suur. Me oleme olukorras, kus väike laps siseneb tohutusse raamatukokku, mis on täis raamatuid paljudes keeltes. Laps teab, et keegi peab olema need raamatud kirjutanud.”

“Üldlevinud arusaam, et ma olen ateist, põhineb suurel veal. Igaüks, kes minu teaduslikke teooriaid nii tõlgendab, ei ole neist aru saanud.”

“Kõik on määratud, iga algus ja lõpp, jõudude poolt, mille üle meil puudub kontroll. See on määratud nii putuka kui ka tähe jaoks. Inimesed, köögiviljad või kosmiline tolm, me kõik tantsime salapärase meloodia järgi, mida intoneerib eemalt nähtamatu pillimees.”

“Tuleviku religioon saab olema kosmiline religioon. See ületab isikliku Jumala ning väldib dogmasid ja teoloogiat.”

“Energiat ei saa luua ega hävitada, seda saab ainult muuta ühest vormist teise.”

“Kõik on energia ja see on kõik, mis on olemas. Sobitage soovitud reaalsuse sagedusega ja te ei saa aidata, kuid saate selle reaalsuse. Ei saa olla teisiti. See ei ole filosoofia. See on füüsika.”

“Ma olen õnnelik, sest ma ei taha mitte midagi kelleltki. Mind ei huvita raha. Teenetemärgid, tiitlid või autasud ei tähenda mulle midagi. Ma ei ihalda kiitust. Ma ei nõua tunnustust millegi eest. Õnnelik inimene on liiga rahul olevikuga, et liialt tulevikule mõelda.”

Kategooriad:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga