ARMASTUS JA ARM

Kuidas leida kaastunnet millegi vastu, mida me ei armasta?   

Esmalt tuleb mõista, et armastus eksisteerib kõiges, ka kõige valusamates olukordades. Ka kõige kurjahingelisemas inimeses ja kõige alatumas teos eksisteerib armastus, mis on tuumenergia kõiges. Õela loomuga inimest, kes tegutseb haavavalt, ajendab ekslik ja arutu pingutus, et ennast paremini tunda. See tähendab, et ta soovib armastada ja olla armastatud. Alatu, haavava või inetu teoni jõudmine on tema parim pingutus lähtuvalt sellest, kust ta tuleb ja mida ta varem on kogenud. See on parim jõupingutus, mida ta teha oskab, et ennast paremini tunda ja armastust tunda.

Loomulikult on enamus teist mõistnud, et kurjusega võib valu koheselt küll leevendada, kuid pikemas perspektiivis toob see teadvusesse pigem vähem kui rohkem armastust. Te kõik õpite kurjadest tegudest ja väiklastest mõtetest loobumist ning püsivalt kõike haarama armastuse ja kaastundega. Nähes midagi, mida ei armastata, mis on inetu, valus või mõnel muul moel vastumeelne, on oluline vaadata pealispinna alla ja näha, et kõiki asjaga seotuid ajendab armastus. Kõik inimesed soovivad nii väga meeleheitlikult oma sügaval sisimas tunda armastatud olemise tunnet. Siis, kui te selle iva olete inetu pinna alt üles leidnud, hakkab teis arenema ka sellele kaasatundmise võime.

Isegi kui Sa ei suuda mõista, suhestuda või aktsepteerida kellegi poolt toime pandud valusat teguviisi, võid alati kaastundega omaks võtta tunnetuse, et teda ajendab tema valu ja eeldada, et ta on kuskil oma teel haiget saanud. Sisemises võitluses on Sulle heaks abivahendiks tema võtmine väikese lapsena ning kujutlemine, kuidas ta sellesse olukorda on sattunud. Kui ta käitub halvasti, siis on ehk temaga nii või veelgi halvemini käitutud ajal, mil ta oli liiga noor, et ennast kaitsta. Kujutluses olevale lapskujule kaasa tundes muutud Sa pehmemaks. Ja laps-temale kaasa tundmine on võrdväärne talle kaasatundmisega praeguses hetkes. Kaastunne toimib mõlemat pidi. See on otsetee, mida saate kasutada sügavamale minekuks olukorras, kus üldjuhul reageeriksite vaid pinnavirvendusele.

Veel üks erakordselt tähtis asi siin on see, et igaühel on vaja jätkuvalt tervendada iseenda haavu. Sageli seisneb kellelegi kaasatundmise sisemise võitluse põhjus selles, et toimuv tuletab liiga tugevalt meelde midagi, mis on endale minevikus haiget teinud ja toimuv viib tajus tagasi hetke, mil tundsite end jõuetu ja väiksena. Kaastundetult reageerimine leiab tavaliselt aset seetõttu, et teil on valus ja selles olukorras te tunnete end halvasti. Väga oluline on jätkuvalt märgata vääratusi ning tuua jätkuvalt pinnale neid hetki oma elus, mil te halvasti käitusite. Kui kaastunne jäi kättesaamatusse kaugusesse. Selle asemel, et arvata, et te ei suuda teise halva käitumise pärast olla kaastundlik, siis mõelge, et teis ei teki kaastunnet hoopis seetõttu, et te olete ise kunagi samal teemal nii sügavalt haiget saanud, et nüüd peaksite kõrvale astuma ja oma mälestustesse minema. Minema sinna tagasi koos küsimustega: mis mulle haiget tegi ja kuidas ma seda tervendada saan? Ning mis see on, mida ma endaga kaasas kannan ja mis ootab vaid päästikule vajutamist? Kui need küsimused on vastuse saanud, siis on kaastunne igapäevaselt üsna kergelt saavutatav.

Milliseid mooduseid kasutatakse enesearmastuse saavutamiseks meditatsioonis? Palun andke mõned konkreetsed meetodid, mis meile enesearmastuse avamisel abiks oleksid.

See on hea küsimus. Neid on nii palju! Hoidjad hakkavad kirjeldama kindlat juhitud visualiseerimise mediteerimise tehnikat. Kõigepealt vaigista oma meel selle tehnikaga, mis Sulle sobib – keskendu hingamisele, kujutle valgust, kõik nad on sobivad. Istu või lama mugavalt ning aeglaselt hingamisele keskendudes, luba oma meelel rahuneda.

Siis kujuta oma meeltes ette kedagi, keda Sa armastad. Kujutle, et ta seisab Su ees ja naeratab Sulle, silmad armastusega täidetud. Naerata talle vastu. Luba armastuse tundel oma südames kasvada. Kui Sa ettekujutuses talle silma vaatad, siis kujutle, kuidas Su süda soojeneb ja see soojus levib nii, et kui Sa seda temaga jagad, siis mähid ta sellesse, Sa kallistad teda oma südame soojusega. Luba soojusel seljast väljapoole laieneda ja Sind ennast kallistada. Las soojus levib Su ümber nii, et saad kujutleda ennast valguse väljal, mille on loonud armastus, mida Sa selle inimese vastu tunned. Istudes seal valguse väljal, pööra pilk enda ees olevale teele. Lase oma kujutlusel teele lennata ning kui tunned, et oled valmis, siis tõuse püsti ja hakka mööda teed astuma. Liikudes teed mööda edasi, näed Sa seal aastatagust iseennast tee ääres seismas. Sa naeratad talle ja möödudes näed, et ka tema naeratab Sulle vastu.

Edasi minnes näed kahe aasta tagust ennast, siis kolme aasta tagust ennast. Avastad, et sellel teel liikudes möödud Sa iseenda variantidest ja muutud samm-sammult nooremaks. Praegune Sina, kes mööda teed astub, möödub Sind aasta-aastalt kuni tänaseni kehastavatest olenditest, kuni lõpuks jõuad endani nooruki ja teismelisena ning märkad, kuidas Sa paned tähele oma riideid, oma juukseid. Luba endal kõiki neid enda variante nähes rõõmustada, kuni Sa viimaks jõuad tee lõppu, kus on imik; väärtuslik vastsündinu, täiesti süütu imik. Anna endale võimalus istuda ja laps sülle võtta ning tunda, kui süütud, rikkumatud ja väga haavatavad on lapsed. Luba armastusel, mida Sa oma südames kasvatasid, laieneda lapsele ning ole kindel, et ta väärib kogu maailma armastust ja toetust. Lapsed ei saa teha midagi halba, sest nad on täiuslikud sellistena, millised nad on. Ja teades, et see laps oled Sina, Sa mõistad, et just selline Sa oma sünnihetkel olidki. Luba valgusel ja oma südame armastusel laps uuesti endasse mähkida ning anna valgusele ja armastusele võimalus Sindki oma haardesse võtta. Hoides teid kahte seal valguses, luba armastuse soojal energial ennastki kallistada. Püsi selles, kuni tunne on täiuslik. Kui oled valmis, siis otsi oma meeles lapsele väga turvaline koht, kus tema eest hästi hoolitsetakse. Siis kanna hoolt, et nad õrnalt pikali heidaksid. Kutsu kohale nii palju hinge suunanäitajaid ja lähedasi, kui ette suuda kujutada, kes peale Sinu lahkumist lapse eest hoolitseksid ning tea, et neil on täiesti turvaline olemine ja nad on täiesti süütud.

Alusta mööda rada tagasiminekut, kohtudes kõigepealt naeratava ja iseendale armastust jagava väikse laps-iseendaga, siis suurema laps-iseendaga, siis teismelise- iseendaga, siis nooruk-iseendaga. Anna endale võimalus märgata ilu kõikide enda kehastuste nägudel. Aeglaselt mööda teed käies ja neist möödudes jõuad Sa tagasi valgusväljal istuvasse praegusesse vanusesse. Võta veel üks hetk, et tunda südames armastust ja tunnistada, et kõik on nii, nagu olema peab. Andesta endale kõik teekonnal tehtu ning tunnista, et igal ajahetkel oled andnud Sa kõik endast oleneva, et tegutseda õigesti. Olemasolevate ressurssidega andsid Sa alati endast parima, mis võimalik oli. Luba endal tunda kergendust ja andestust. Hingates sügavalt sisse ja seejärel välja, annad Sa andestamisele ja vabanemise tundele loa usaldada, et kõik, mis Sinu elus seni on toimunud, on kooskõlas Sinu kavatsuste ja eesmärkidega. Tee uus sügav hingetõmme ning Sa märkad, et oled uuesti istudes või lamades oma kehas, kuidas iganes Sa alustasid ja oled järgnemas Sinu meelt äratavatele sügavatele hingetõmmetele. Siruta ennast ja tule tagasi teadvusele. Sellist juhitud visualiseerimist võid kasutada pidevalt ja nii tihti, kui soovid. Võid selle oma häälega linti lugeda, nii et saaksid visualiseerimist kuulata ja lasta ennast juhtida. Võid meelde jätta sammud ja neid lihtsalt mälu põhjal järgida. Võid seda lähedastele kõva häälega ette lugeda ja neid visualiseerimisel juhtida. Te võite seda kasutada nii palju kui soovite.

On veel väga palju muid meditatsioonitehnikaid, mis enesearmastusele kaasa aitavad. Iga meditatsioonitehnika hõlbustab seda sarnaselt varem kirjeldatud viisile. On mõned tehnikad, mis nimelt suunavad looma armastuse tunnet ja seda tunnet ümbritsevale maailmale avama. Lugematute variantide seast üks on Tiibeti budistlik Tongleni praktika. Tea, et iga meditatsioonitehnika, mida tehakse enda suhtes armastavalt ja õrnalt, hõlbustab enesearmastust.

Kuidas saavutada täielik eneseandestus valikute eest, mida me teinud oleme ja mis on teistele viga teinud, lastele eriti seal hulgas?

Enesele andestamise protsess on väga sarnane kaastunde saavutamise protsessile. Andestamine leiab aset siis, kui leiad endas selle osa, mille suhtes Sa kaastundlik oled. Eneseandestamisega töötamine viib Sind enamasti asjade juurde, mis läksid valesti ja teadvustamiseni, et Sa andsid endast parima, mis sel hetkel oli võimalik. See peab tõeliselt paika, et igal ajahetkel, isegi väga suuri vigu tehes, annate te kõik endast parima lähtuvalt sellest, mis teiega minevikus on juhtunud. Arvesse võttes nii valu, mida te olete kogenud kui ressursse või nende puudumist, mida te oma elus seni olete kogenud. Te peate minema ajas tagasi, mil te vea tegite ning arvesse võtma kõiki võimalusi ja vahendeid, mis teil tol hetkel olid ja mida ei olnud. Peate minema veel rohkem ajas tagasi lapspõlve ning teadvustama, mida te saite ja mida ei saanud, et te jõudsite mittetäieliku tööriistakastini.

Sinna jõudes avastate, et te peate andestama oma vanematele, hooldajatele, õpetajatele, kõigile, kes teile lapsepõlves haiget tegid või seda piisavalt ei teinud. Seal olles peate teadvustama, et teie lapsepõlve täiskasvanud arvestades nende haiget saamisi, andsid endast parima. Te peate jätkuvalt minevikus kaugemale minema nagu doomino efekt. Selle teekonnal te veendute, et iga inimene saab oma eluks kaasa piiratud tööriistade komplekti ja siis annab ta endast parima, mis ta teha suudab ja tehakse ka vigu.

Lõppkokkuvõttes tähendab iseendale andestamine andestamist ka kõikidele asjaosalistele. Endale andeks andes, peate andestama nii neile, kes teid vigastasid kui neile, kes vigastasid teie vigastajaid. Nii jõuate vajaduseni andestada ühiskonnale, mis teie esivanemaid rõhus, siis andestada esivanematele, kes teie vanemaid rõhusid ja siis andestada oma vanematele, kes teid rõhusid ja nii edasi. Selliselt toimub andestamine. Sel põhjusel on seda nii keeruline saavutada – andestamine ei juhtu ühe korraga. Andestamine on olemise seisund. Sa ei saa andestada endale ühte asja, mida Sa tegid, andestamata tervele olukorrale, mis Sind sinna viis. See käib kõikide vigade kohta, mida te teinud olete.

Andestamine on rohkem meeleseisund kui tegevusloetelu, millest tegevusi järjest maha kriipsutada. Andestamine on teadlik valik, et vaadata ennast, oma elu ja oma vigu armastavate, kaastundlike silmadega – võtta ennast kaastundega. Te kõik suudate seda saavutada ja tegelikkuses muutub andestamise ja kaastunde seisundis elamine kõigi jaoks aina rohkem ja rohkem võimalikuks. Kuid kogemata see ei juhtu ja ei juhtu see ka seetõttu, et keegi teine selle ära tegi. See juhtub sellepärast, et teie selle valiku teete. Järgmisel hetkel teete selle valiku uuesti ja uuesti seni kaua, kuni te elate enamus hetki andestamise seisundis.
________________________________________________________________
Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen Eramith, MA, Akashic Transformationsi kaudu.
See ja teised sõnumid www.AkashicTransformations.net  Eesti keelde tõlgib Anu Rumessen, www.valgusekoda.ee Sõnumi sisu on kaitstud autoriõigustega.
See info on osa igast jagatud sõnumist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga