MEDITEERIMINE JA VAIMNE PRAKTIKA

Kuidas säilitada turvalist ja armastavat energiat teiste inimeste ja igapäevases elus üles kerkivate asjade suhtes peale ärkamist?

Me saame öelda teile kuidas, kuid see ei tee selle tegemist alati võimalikuks. Nagu me teame, siis on inimeste vahelised suhted ja inimpsüühe väga komplitseeritud. On aegu, mil te seda turvatunnet hoida suudate ja on aegu, mil te seda ei suuda. See on teie isiklik otsus. Kui suudate teise inimesega luua turvalise ja armastava ühisruumi hinge tasandil, siis võib see olla piisav ja igapäevases elus ärkvel olles pole teil vaja teha ehk suurt midagi. Fakt on see, et füüsilises elus ärkvel olles pole inimesed sageli valmis tegema teiega mingeid kindlaid asju ning alati on seaduslik ja kasulik võimalus võtta vastu otsus, kellegagi suhtlemine igaveseks või mingiks perioodiks lõpetada. Kui te ei suuda luua inimesega turvalist ja armastavat ühisruumi, siis on täiesti sobiv temaga ühisruumi jagamine täielikult lõpetada. See, kuidas te seda turvalist ja armastavat ruumi loote, toimub täielikult teie sisemuses. Te võite häälestada end sellele turvalisele ja armastavale ruumi energiale meditatsioonis ning see annab võimaluse sellele täie teadvuse ajal paremini ligi pääseda. Vaimseid praktikaid, mis aitavad teid sellele turvalisele ja armastavale ruumile uuesti häälestuda, on olemas mitmeid.

Selles liinis pakuvad praktikaid kõik religioonid. Me mainime siin neid, kuid valikuid on nii palju, et võite endale välja valida just selle, mis teile sobiv tundub. Te võite palvetada, teha sügava hingetõmbe, kujutada ennast valguse välja ning aktiveerida selle oma tšakratega. Te võite kasutada radikaalse andestamise praktikaid. Energia joondamiseks ja enda viimiseks turvalisse ja armastavasse ruumi on tehnikaid lõputult. See taandub ühele ilusale ja väga valusale faktile teie üksteisest eraldatuse suhtes. Mis tähendab seda, et te ei ole võimalik üksteist kontrollida ja teil pole alati võimalik teada või suunata seda, mida teine inimene kogeb. Te saate turvalise ja armastava energia tuua iseendasse, oma kehasse, oma energiavälja, kuid te ei saa garanteerida, et see väli on ärkvel oleku ajal olemas mõlema jaoks. Seda proovides on oluline endale teadvustada, kas see töötas või mitte ja olla endaga selles suhtes aus. Turvalist ja armastavat ruumi kellelegi peale sundida ei saa te kunagi, kuid te saate selle luua, saate teist kutsuda ja vaadata, mis juhtub. Seda tehes juhtuvad sageli imelised asjad.

Miks on allikaga ühenduse saamiseks oluline mediteerida?

Igasugune mediteerimine ei pruugi oluline olla. Kõik sõltub sellest, kes te olete. Ühed allikaga ühenduse saamise mediteerimise praktikad sobivad osadele väga hästi, teistele need ei sobi. Tegur, mis mediteerimise, nagu te seda defineerite, tähtsaks muudab, on meie sõnul vaikus. Vaikust on vaja allikaga ühenduse saavutamiseks ja mediteerimine on otsene vaikusesse sisenemise tegevus. Kuigi erinevad praktikad juhivad sinna erineval moel ja nad kõik on head, siis kõik kõigile siiski ei sobi. Vaikust on vaja selleks, et allikas, Jumal või jumalus, kuidas iganes te seda nimetate, pole midagi, mille järgi haarata, vaid see on midagi, mida meenutada. Fakt on see, et te ise oletegi jumalused. Te olete osa allikast. Allikaga ühendusse astumise protsess, Jumalaga ühenduse saamine nõuab teatud määral sisemist vaikust. Sisemises vaikuses meenub teile, kes te tegelikult olete. Sisemises vaikuses jõuab teie meel arusaamiseni, mis tunne on olla tõeliselt mina ise. Tasub meeles pidada, et mediteerimise esimesed sammud on sageli ebamugavad. Kõigepealt põrkute kokku kõigi blokeeringute, hirmude ja laadungiga, mis teisse on ladestunud ja mis pole tõeline teie, milline te päriselt pole. Seni, kui te nende asjadega maadlete, pole te päris vaikusesse veel jõudnud. Sinna jõudmise ootus tasub end ära, sest peale piisavat praktiseerimist ja kannatlikkust jõuate te lõpuks ka tõelisesse vaikusesse. Kõige paremini saab Jumalikkust ja Allikat tunnetada oma tõelise olemuse vaikuses. See ei eelda mitte konkreetset meditatsioonipraktikat vaid see eeldab vaikust – sisemist; mõtisklevat; rahulolevat; armastavat vaikust. Kasulikud on kõik need vaimsed praktikad, mis aitavad sellist vaikust uuesti ja uuesti saavutada.

Kui ma olen kord üles ärganud ja mu hingele on mu vaim meelde tulnud,siis miks mõne aja pärast see ühendus allikaga lahtub?

Selle üks põhjus on see, et vaimne praktika ei ole ühekordne ettevõtmine vaid see on pidev protsess. Vaimsesse praktikasse peab tagasi pöörduma ajast aega, uuesti ja uuesti. See, kuidas see töötab on, et te kõik olete samaaegselt nii jumalikud olendid kui inimesed. Osa inimeseks olemisest ja inimmaailmas elamisest on killustatuse ja eraldatuse kogemine. Selle, et olete üksteisest ja jumalikkusest eraldatud, kogemine. Kuigi teie eraldatud olek päriselt tõene ei ole, siis on see tõene teie siinses kogemuses. Siis, kui te inimesed olete, on see kogemus tõde. Te tajute ennast eraldatuna. Inimeseks olemise tõus ja mõõn seisneb oma tõelisest olemusest sisse ja välja liikumises. See toimub erineval moel. Olete joondunud, ei ole joondunud; tunnete end hästi, tunnete end halvasti; armastate ennast, ei armast ennast; armastate üksteist; ei armasta üksteist. Staatiline pole midagi, tegelikult pole universumis midagi staatiline. Inimesel pole ühtegi võimalust saavutada allikaga püsivat; muutumatut; staatilist ühendust. Seda ei juhtu iial isegi neil, kes on oma valgustumises kindlad ja kirjeldavad oma tunnet, kuidas nad on kogu aeg pidevas õndsuse olekus. Nad teavad, et nende õndsus pidevalt kõigub. Mingile kõrgusele või vibratsiooni tasemele võidakse mõneks ajaks püsima jääda, kuid see on alati üles-alla liikumises. Senikaua, kui te olete inimesed, on teie elus tõusud ja mõõnad alati. Põhjus, miks te kogete ühendust; saate allikaga ühenduse ja siis tunnete selle haihtumist, seisneb peamiselt selles, et te olete inimesed.

Senikaua, kuni te olete inimesed, kogete te killustatuse perioode. Just selle kaudu peaksite te saama ühenduse järgmise staadiumi või tasandiga. Vaimsed praktikad aitavad teil läbida aegu, mil allikaga ühenduse saavutamine on kerge, samuti aegu, mil see nii kerge ei ole. Mõlemad ajad on asjakohased ja mõlemad on inimeseks olemise protsessi olulised tahud. Aja jooksul vaimseid praktikaid kasutades, muutuvad ühenduse tõusude ja killustatuse mõõnade erinevused väikemaks, nii et inimeseks olemise ameerika mägede sõit kujuneb pehmeks rulluvaks teekonnaks ja see ongi põhjus, miks te mõnikord tunnete ühenduse katkemist.

______________________________________________________ Sõnumi kanaldas Jen Eramith, MA, www.AkashicTransformations.net Tõlgib Anu Rumessen, www.valgusekoda.ee

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga