Inimese meel

Kas saaksite jagada ideid, kuidas kergemini pääseda lähedale oma loovusele ja kuidas seda teadlikumalt elamiseks kasutada? 

Oma loovuse kaasamiseks on lugematu arv harjutusi ja tegevusi. Praegusel ajal püüab paljude loovus nii tugevalt ärgata, et parim on omaenda teelt kõrvale hoida. Anname mõned abistavad ideed, et oma loovusele ligi pääseda. Esimene harjutus on alustamiseks parim neile, kes tunnevad, et nad ei pääse oma loovusele ligi või kes ennast loovaks ei pea. Pane igal õhtul paberile kirja numbrid ühest kümneni ühes tulbas. Iga numbri taha kirjuta üks viis, kuidas Sa  päeva jooksul loovust kasutasid. Võib-olla mõtlesid välja lühema teekonna, kuidas koju sõita? Et teha midagi, mida Sa kunagi varem teinud ei ole, peab mõtlema loovalt. Võib-olla läks Sul mingi masin köögis katki ja Sa mõtlesid välja uue viisi, kuidas sama töö ära teha. Või ei leidnud Sa ühtegi rätikut ja kasutasid midagi muud, et laud puhtaks pühkida. See on loov mõtlemine. Sa tulid loovalt selle peale, mida Sa tavaliselt ei tee ja millest Sa ilma loovuseta mõelnud ei oleks. Nii lihtsates asjades see põhiliselt seisnebki.

Hakates loovusele tähelepanu pöörama, hakkad seda ühel hetkel märkama ja saad kinnituse, et see tegelikult eksisteerib, ükskõik kui väike või maalähedane ta esialgu ei tundu. Pannes oma mõtteid kirja mitu nädalat järjest igal õhtul, hakkad tähele panema, et igapäevaselt hakkab loovaid lahendusi üles kerkima palju rohkem ja palju sagedamini. Kinkides oma loovusele rohkem tähelepanu, puhkeb Sinu loovus õide. Sinu teadlikkus loovusest muutub teravamaks, sest Sa pöörad talle reaalselt tähelepanu. See harjutus sobib kõigile ja eriti neile, kes loovusega ühenduse saavutamiseks vaeva näevad või ennast väga loovaks ei pea.

Teine väga lihtne harjutus, mis on kasulik paljudele, teenib teid siis, kui leiate võimaluse ja olete füüsiliselt pea alaspidi kord päevas või üle päeva. See protseduur mõjutab  aju füüsiliselt – füsioloogia ja mõtlemist mõjutavate kemikaalide kaudu. Kui pea on alaspidi, silmad suust allpool, peab meel kõik oma maailma nägemise mustreid ümber häälestama.

Teadlikult Sa sellele mõtlema ei pea. Sinu meel teeb seda automaatselt. Seda tehes sunnid Sa ennast loovusele. Püsima jäämiseks ja pea alaspidi seisundi mõistmiseks, peab Su aju loovust kasutama. Nii äratad Sa oma loovuse, mis aktiveerub ning on Sinu jaoks päeva jooksul rohkem kättesaadav. Võid seista ka seina vastas ja ennast puusadest alla painutada nii, et pea ripub alaspidi. Võid diivani seljatoel ennast alaspidi painutada. Ärksamad võivad otsustada kätel seismise või pea peal seismise kasuks. Midagi, milleks Su keha valmis ei ole, teha pole vaja. Tegutse oma vormi ja paindlikkuse piirides, aga anna oma peale võimalus alaspidi olla nii, et aju saaks kogeda uut orientatsiooni. See on lihtne ja muudab palju.

Hoidjad annavad ka kolmanda tegevuse. Võta mõni igapäevane tegevus, mida  teeksid viis minutit kauem kui tavaliselt ja suletud silmadega. See võib olla midagi Sinu tööga seotut; mõni hobi – kudumine, maalimine, isegi jalutamine nii, et see on turvaline; aiatöödest istutamine või külvamine. Vali üks tegevus, mida saaksid teha viis minutit täiesti suletud silmadega ning see samamoodi nagu pea alaspidi olemine, äratab Sinus loovuse. Sellel hetkel on mõtlemise protsessi kaasatud kõik Su meeled ja Sa hakkad mõtlema holistilisemalt, mis oma loomult on loovam.

Hobiga tegelemise või loova eneseväljendamise võimaluse jõust on paljud teadlikud, kuid ei võta seda väga tõsiselt. See, et Sa oma hobis väga põhjalik ei ole, ei oma tähtsust. Tehes midagi, mis nõuab Sinult mitte millestki millegi tegemist ja otsustamist, kuidas asju ruumis paigutada, äratad Sa oma loovuse. Siia alla kuuluvad ka maalimine, kudumine, aiandus, joonistamine, kujundamine, ka asjade, näiteks mööbli ehitamine. See ei pea olema tegevus, mida ametlikult kunstina võetakse. Vaid see peab Sind haarama millegi, mida varem füüsiliselt ei eksisteerinud loomisesse ja selles peab sisalduma otsustamise protsess – millised asjad, kuhu ja kuidas panna. Need on kõige tõesemad kaasavõnkumise tegevused, milleks meel on suuteline ja kõige loovam tegevus, mida meel teha suudab. Ning enamasti paneb teda kaasa võnkuma Sinu loovus. Need on vaid mõned näited, mida teha.

Loovuse äratamisest on kirjutatud palju raamatuid ja tehnikaid ning nad kõik töötavad. Kõige esmane meie poolt öeldu – kinnita endale fakti, et Sa juba oled loov, on asi, mis Sind tõenäoliselt oma loovust järgides kõige paremini teenib. Kui Sa juba loovalt mõtled, siis kinnista, tunnusta, austa ja mängi selles. Te kõik olete loovad igal jumala päeval.

Kuidas toimib inimese meelele mediteerimine?

See sõltub mediteerimise vormist. On mõned põhilised, levinud kogemused, mis mediteerimise ajal inimese meele aset leiavad. Mõneti sarnaneb see uinumise algstaadiumile. Mingi osa teie meele mõõdetavatest ajulainetest võtab maha kiiruse.
Üks viis, kuidas meele toimuvad võtta, on endale ette kujutada, kuidas te nihutate oma gravitatsiooni keskuse, tähelepanu keskpunkti oma ratsionaalsest, loogilisest meelest teistesse piirkondadesse, mis on kõikehõlmavamad ja hoidjate sõnul vähem abstraktsed. See või kõlada paradoksaalselt, kuid tegelikult tugineb loogiline protsess tervel üldistuste seerial. Esimene on, et te olete ümbritsevatest asjadest eraldatud. Te liigute üldistusest selgesse kogemuslikku reaalsusesse.

Tihti juhtub see hetkega, kui mõte te peast läbi jookseb ideede ja mälestuste ja lootuste ja mõtete tasand ning nihkub aistinguisse – istumise aistingusse, hingamise aistingusse. See on sensoorne nihe, nihe sensoorsema kogemuse suunas, mis juhib teid välja abstraktsioonist ja reaalusesse, mida me kutsume palju selgemaks, sest see on vähem keerdunud. See on lähemal viienda dimensiooni reaalsusele. Te lihtsalt imete endasse teid ümbritsevat kogemust ja nopite sellest oma kogemuste jaoks vajalikku. Sellest edasi, sõltub tegelikult meditatsiooni mõju meelele sellest, kuhu te sealt edasi liigute. Mõned kasutavad seda nihet, et võtta ette vaimne rännak; järgneda juhitud visualiseerimisele; teha šamanistlik rännak vaimsesse maailma või rännata oma hinge teadvusesse, kust saab hankida kõiksugust informatsiooni. Osad kasutavad meditatiivset seisundit puhkamiseks või oma meele distsiplineerimiseks, et jääda puhke seisundisse ka väljapool meditatsiooni. Meditatiivsesse seisundisse jõudes on erinevaid edasi minemise suundi lõputul hulgal.

Kas meie meel on kaasatud unistamise ja unistuste manifesteerimise protsessi? Kas seda teeb ainult süda? Milline on unistuste töötlemise või loomise uus viis? 

Nad võtavad seda lootuste ja unistuste, mitte unenägude ja nägemuste tähenduses, seega ma loodan, et see läheb õigesti. Meele rolli soovide ja unistuste loojana võib võtta nii, et Sinu hing on käivitaja ning Sinu keha, süda/emotsioonid ja meel on liikumisvahendid. Sinust johtuvalt haarab elutõene unistus alati Sinu südame, meele ja keha. Oma unistusele mõeldes, olles ühenduses oma unistuse täitmise visiooniga, märkad Sa, et tunned seda oma südames. Tunned selle suhtes emotsioone, tunned seda oma kehas, tunned energia nihkumist ja tunned, kuidas Su meel muutub erksaks ja mõtted hakkavad voolama. Sinu meel on lihtne vahend, nagu Su süda, nagu Su kirg ja nagu Su kehagi. Nad kõik on tööriistad, mis aitavad Sul oma unistusi järgida. Unistused  algatab hing. Sageli on Hing valinud Sulle ka ühe varasema elukogemuse selle unistuse toetuseks, et Sulle mingeid aspekte temas tutvustada, Sulle anda mõni tööriist või jätta Sind sellest ilma, et Sul oleks ambitsioon seda unistust järgida. Meele olulisus valgustumisest läbi liikudes ja oma unistusi järgida püüdes, on tema töövahendina kasutamine.

See on väga oluline sõnum eriti teile, kes te osalete New Age’ i liikumises või olete huvitatud metafüüsilistest ja New Age’ i ideedest, sealhulgas külgetõmbeseadusest. Oluline on pidada meeles, et meel on väga kasulik töövahend, et tavaline, vanaaegne inimaju on lõpmatult kasulik. Osa sellest, mida paljud teist on mõistnud, on see, et püütakse meele seatud piiridest väljuda ja astuda millessegi kõrgemasse, paremasse ja suuremasse. Veendudes, et Sa last koos pesuveega välja ei viska, on see hea mõte, mida mõelda. Veendu, et kasutad oma meelt kogu aeg – jätkad pidevalt mõtlemist ja usaldad mõtlemist. Kui Su unistus või visioon on täpne ja õige, peaks see loogiliselt sobituma ka Sinu harmoonilisse mõtlemisse. Mõtlemist ära minema viska. Mõtlemist ära peata. Selle asemel mõtle pidevalt oma unistuste, lootuste ja soovide teemal. Lase neil voolata läbi skeptilisuse, kogu loogilise reaalsuse ning otsi pääseteid ja uusi võimalusi. Otsi piiranguid ja leia loovalt lahendusi, et neist mööda minna. Oma unistuste järgimiseks kasuta oma meelt sama palju kui oma südant, oma hinge ja oma keha.
________________________________________________________________
Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen Eramith, MA, Akashic Transformationsi kaudu.
See ja teised sõnumid www.AkashicTransformations.net  Eesti keelde tõlgib Anu Rumessen, www.valgusekoda.ee Sõnumi sisu on kaitstud autoriõigustega.
See info on osa igast jagatud sõ

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga