ARMASTUS JA ARM

Mis on arm ja kuidas armuseisundisse pääseda? Kas kavatsusega või armu enda kaudu?

Et inglise keeles on sõnal ’arm’ palju erinevaid tähendusi, räägime me teile sellest, mida Hoidjad peavad armust rääkides silmas vaimses mõttes. Lihtsalt öeldes on see armastuse seisund. Kui te olete armunud, siis viibite te armu seisundis. See on kompleksne teema, seega me keskendume ühele inimeste poolt kasutatavale väljendusele, milleks on „Jumala arm“. Inimesed viitavad Jumala armule siis, kui soovivad kirjeldada kättesaadavat lõputut armastust, mis sisaldab andestamist, lunastust, tervendamist. Väidetavalt toimuvad kõik need asjad armu jõul. Inimesed, rääkides Jumala armust kujutavad endale ette, et armastus, millega nad on seotud, eksisteerib kuskil neist väljapool.

Lõppkokkuvõttes need, kes võtavad vastu Jumala armu, häälestuvad lihtsalt oma unikaalsele ühendusele jumalikkusega, mis on universumi ülima armastusega ühendatud. Selle kanaliga ühenduse loomiseks ja armu seisundi tõeliseks saavutamiseks peate te hakkama oma jumalikkust piisavalt austama ja väärtustama. Kui teie arusaamine armust põhineb kindlalt illusioonil, et Jumal on midagi teist täielikult eraldiseisvat, siis näete te ennast väikemana kui te tegelikult olete. Kui näete ennast väiksemana, siis ei austa te oma jumalikkust täielikult. Keegi teist pole Jumal ise, kuid igaüks teist on Jumala üks tahkudest. Te kõik olete osa Jumalast. Te kõik olete kanaliks unikaalsele universumi armastusele, mida esindab Jumal.

Armu seisundi saavutamine seisneb tegelikult iseenda nii sügavas armastamises ja austamises, et ei suudetagi teha midagi muud, kui vaid ennast ja kõike ümbritsevat armastada. Selles seisundis viibides, armastuse energias võnkudes on teie elu palju meeldivam ja sujuvam. Te teete vähem vigu ning vead, mida te teete, ei vaeva enam teid ega teisi. Armastuse seisundis andestatakse kõike kergemini ning jätkuva loomise voog on püsivalt jääb avatud. Seda on võimalik näha armastavate lastevanemate puhul. Väga armastava vanemaga saab laps vigu teha vabalt, sest vead ei kleepu. Puudub käegalöömine; puudub hirm; puudub kohtumõistmine. Kui õppetund õpitud, liiguvad kõik edasi. Vanemad on nii kindlad, et nende laps väärib armastust ja andestust, et nad hoiavad last armus. Nii kujutavad inimesed ette, et Jumal käitub ka nende, täiskasvanutegagi. Kui õigupoolest peaksite seda tegema üksteisega. Te kujutlete, kuidas Jumalal on olemas mingi arm, mingi õilis armastus, mis on ääretult suur. Nii saab ta teile andestada ja lubada teid uuesti omaenda jumalikkusesse. Meie ütleme teile seda, et te peate saama armastusega nii täidetuks, et te andestate ja võimaldate sellist jumalikku armu kõigile, kes teie ümber on.

Lõpptulemusena jõutakse armuseisundisse kogu planeedil siis, kui piisavalt palju inimesi saavutab oma elus väga suure püsiva armastuse seisundi, nii et vool saab avaneda kogu inimkonnale. Hoolimata süngetest vigadest või osade komistamistest teatud hetkedel, on piisavalt neid, kes hoiavad armastust nii, et nende vead sisenevad armu ja langevad ära. Need asjad ei juhtu mitte selle pärast, et Jumal teile armastust pakub, tegelikult on Jumal pakkunud seda armastust teile kogu aeg, vaid sellepärast, et kuna te ise ennast piisavalt ei armasta, siis ei võta te seda vastu ega ka kasuta seda armastust tõeliselt. See viis, kuidas seda vastu võtta ja kasutada ning kuidas olla tõelises armu seisundis, on olla iseendasse nii väga armunud, et armute ära ka teistesse ja teil on lihtne andeks anda. Teil on kerge seda teha ning te tunnete sundust teha asju, mis austavad ja peavad lugu teist endast ja teistest. Selline on armuseisund, nagu meie teda mõistame.

See ei juhtu armuga iseenesest, vaid see juhtub läbi kavatsuste ja teie valmisoleku tervendada ja lahendada kõike seda, mis takistab teil ennast armastamast. Kogu enesekriitika; kõik sisemine kohtumõistmine ja igasugune endale suunatud kriitika, mis lõpuks teistel peegeldub. Viisid, kuidas te üksteise uhtes karmust üles näitate viitavad tavaliselt karmusele iseenda suhtes. Senikaua kui te iseennast ei austa vaid kritiseerite ennast ja mõistate enda üle kohut, piirate te oma suutlikkust jõuda armuseisundisse.

 Meile öeldakse, et armastage ennast ja nähke endas jumalikkust. See ei ole alati kerge. Mida teha, et aidata endal tõeliselt tunnetada fakti, et me oleme jumalikud?

Esiteks tunnistage, et see on lihtne, aga ka raske. Kerge see ei ole, aga see on väga lihtne. Fakt on see, et mida lähemale Sa lihtsale olemisele jõuad, seda lihtsam on Sul tajuda oma tõelist jumalikku olemust. Osa inimesi leiab sellele küsimusele vastuse meditatsiooni tehnikaid kasutades ja osa inimesi teisi teenides. Paljud religioonid keskenduvad neist ühele või teisele teele. Lõpuks viib nii teenimise kui mõtiskluse tee enda kogemiseni jumalikuna. Lihtne tõsiasi on, et valides tee ja seda mööda edasi liikudes, sellega lihtsalt kaasa minnes, saab jumalikkuse kogemus lõpuks vältimatuks lõpp-punktiks. Lihtne pole seda teha, kuna kõik, mis on eales Sulle õpetanud, et Sa oled jumalikust midagi erinevat, iga karm sõna, iga pettumus, kõik üksildased ööd, on üles keerutanud ja loonud suured väljakutsed. Kõik hetked, mis on õpetanud, et oled jumalikust midagi erinevat, on piinarikkad. Mittejumalik, maine olemise tunde tundmine on Sinu hingele valus, murrab Su südame. Teil kõigil on haavad, mida te endaga kaasas kannate ja need on väga häirivad. Haavad paistavad välja väikeste sisemiste uskumustena, mis ütlevad „ma ei vääri“, „ma ei ole piisavalt hea“, „ma ei ole armastusväärne“. Selleks on miljon varianti, mis kõik tulevad koos emotsioonide paketiga ning sotsiaalse struktuuri ja toetusega nende paigal hoidmiseks. Kerge seda teha ei ole, aga tee on väga lihtne.

Hoidjad pakuvad mõned harjutused, mida saaksite teha, et saada jumalik olemise tunnetust ja kogemust. Esimene on inimestele, kes tunnevad tõmmet laste suunas või armastavad lapsi. Vaadake lapsi ja lubage endal lihtsalt tunda armastust laste vastu. Minge kuskile, kus lapsed mängivad, vaadake neid ja lubage endal lihtsalt rõõmu tunda ja neid nautida. Sellest järgmine samm on ette kujutada täiskasvanuid lastena ja lubada endal nende vastu armastust tunda. Andke endale võimalus näidata nende suhtes üles armastust, mida te muidu teinud ei oleks. Kui täiskasvanut, kes teeb mingit viga või on irratsionaalne või keeruline, sellel hetkel endale ette kujutada lapsena, siis on talle palju lihtsam tema käitumist andestada, talle vea tegemiseks vajalik ruum anda ja tunda oma südames tema vastu ikka veidi armastust.

Selle edasine laiendus on iseenda ette kujutamine lapsena ning lubamine endal tunda andestust ja õrnust iseenda vastu samal määral nagu tunneksite lapse vastu. Tõesti, enesearmastuse teeb nii lihtsaks see, et selle leidmiseks või loomiseks pole vaja mitte midagi teha. Kõik, mis teha on vaja, on eemaldada endast need osad, mis olid selle unustanud või seisavad sellele vastu. Kujutledes ennast lapsena, annad Sa õrnusele ja enesearmastusele loa selles õrnuses eksiteerida. See on käkitegu. See on üks harjutus, mis aitab. Teine asi, mida hoidjad ütlevad, on, et enesearmastus on üks neist maagilistest asjadest, mis igal hetkel ei pea õnnestuma selleks, et ta olemas oleks. Eelkõige on see teil olemas kogu aeg. Ta on lihtsalt maetud hulga valu ja haavade alla, kuid ta on alati olemas. Temast mööda minna pole võimalik, ta on peidus kaootilise kuhja all. Teine asi on see, et iga kord, kui enesearmastusele ligi pääsed, isegi kui see on vaid korraks ja see libiseb käest kohe, kui selle järgi haarad, on see siiski hetk, mis muudab hiiglapalju. See hetk paneb virvendama kogu Sinu elu ja teeb järgmisel korral ligipääsu sadu kordi lihtsamaks. See on väga mittelineaarne protsess, mis toimib läbi astendajalaadse dünaamika, milles on üks väike piisk enesearmastust, üks väike hetk enesearmastust ja astmeline mõju Sinu elule. Ta ehitab ennast ise ja on olemas positiivse tagasiside mehhanism. Mida tihedamini Sa enesearmastust koged, seda rohkem Sul enesearmastamise juhtumeid tekib. See teadmine aitab seda, kes hoiab ennast range distsipliini tõttu tagasi. Loobu sellest, sest distsipliin Sind ei teeni ja enesearmastusele kaasa ei aita. Enesearmastust toetavad õrnus, andestamine ja naer. Isegi kui oled valinud mõtiskleva tee ja võitled seal enesearmastuse eest, siis lase nõutud distsipliini vajadus vabaks ning luba endal keset mediteerimist tukastada. Seni, kuni Sa pingutad, et olla enda suhtes leebe, õrn ja hellitav, liigud Sa edasi ka mõtiskluse teel. Mõtiskluse teel ei ole muud mõtet kui saavutada punkt, kus armastatakse kõike, kaasa arvatud iseennast. Enda suhtes karm olek mõtiskluse teel edasi ei vii. Enda suhtes andestav olek viib edasi alati.

Milliseid mooduseid saame enesearmastuse saavutamiseks kasutada meditatsioonis? Palun andke mõned konkreetsed meetodid, mis meile enesearmastuse avamisel abiks oleksid.

See on hea küsimus. Neid on nii palju! Hoidjad hakkavad kirjeldama kindlat juhitud visualiseerimise mediteerimise tehnikat. Kõigepealt vaigista oma meel selle tehnikaga, mis Sulle sobib – keskendu hingamisele, kujutle valgust, nad sobivad kõik. Istu või lama mugavalt ning aeglaselt hingamisele keskendudes, luba oma meelel rahuneda.

Siis kujuta oma meeltes ette kedagi, keda Sa armastad. Kujutle, et ta seisab Su ees ja naeratab Sulle, silmad armastusega täidetud. Naerata talle vastu. Luba armastuse tundel oma südames kasvada. Kui Sa kujutluspildis talle silma vaatad, siis tunneta, kuidas Su süda soojeneb ja soojus levib nii, et seda temaga jagades, Sa mähid ta sellesse ja kallistad teda oma südame soojusega. Luba soojusel seljast väljapoole laieneda ja kallistada ka Sind ennast. Lase soojusel levida enda ümber nii, et saad oma kujutluses minna valguse väljale, mille on loonud Sinu poolt selle inimese vastu tuntav armastus. Seal valguse väljal istudes, pööra pilk enda ees olevale teele. Lase oma kujutlusel teele lennata ning kui tunned, et oled valmis, siis tõuse püsti ja hakka mööda teed astuma. Liikudes teed mööda edasi, näed Sa seal aastatagust iseennast tee ääres seismas. Naeratad talle ja möödudes näed, et ka tema naeratab Sulle vastu.

Edasi minnes näed kahe aasta tagust ennast, siis kolme aasta tagust ennast. Avastad, et sellel teel liikudes möödud Sa iseenda variantidest ja muutud samm-sammult nooremaks. Praegune Sina, kes mööda teed astub, möödub Sind aasta-aastalt kuni tänaseni kehastavatest olenditest, kuni lõpuks jõuad endani nooruki ja teismelisena ning märkad, kuidas Sa paned tähele oma riideid, oma juukseid. Luba endal kõiki neid enda variante nähes rõõmustada, kuni Sa viimaks jõuad tee lõppu, kus on imik; väärtuslik vastsündinu, täiesti süütu imik. Anna endale võimalus istuda ja laps sülle võtta ning tunnetada, kui süütud, rikkumatud ja väga haavatavad lapsed on. Luba armastusel, mida Sa oma südames kasvatasid, laieneda lapsele ning kinnita endale, et ta väärib kogu maailma armastust ja toetust. Lapsed ei saa teha midagi halba, sest nad on täiuslikud sellistena, millised nad on. Ja teades, et see laps oled Sina, Sa mõistad, et just selline Sa oma sünnihetkel olidki. Nüüd luba valgusel ja oma südame armastusel laps endasse mähkida ning anna valgusele ja armastusele võimalus ennastki oma haardesse võtta. Hoides teid kahte seal valguses, luba armastuse soojal energial end kallistada. Püsi selles, kuni tunne on täiuslik. Kui oled valmis, siis otsi oma meeles lapsele turvaline koht, kus tema eest hästi hoolitsetakse ja veendu, et nad õrnalt pikali heidavad. Kutsu kohale nii palju hinge suunanäitajaid ja lähedasi, kui ette suudad kujutada, kes peale Sinu lahkumist lapse eest hoolitseksid ning tea, et neil on täiesti turvaline olemine ja nad on täiesti süütud. Alusta mööda rada tagasiminekut, kohtudes kõigepealt naeratava ja iseendale armastust jagava väikse laps-iseendaga, siis suurema laps-iseendaga, siis teismelise- iseendaga, siis nooruk-iseendaga. Anna endale võimalus märgata ilu kõikide enda kehastuste nägudel. Aeglaselt mööda teed käies ja neist möödudes jõuad Sa tagasi valgusväljal istuva praeguses vanuses enda juurde. Võta veel üks hetk, et tunda südames armastust ja tunnistada, et kõik on nii, nagu olema peab. Andesta endale kõik oma elu teekonnal tehtu ning tunnusta, et igal ajahetkel oled andnud Sa kõik endast oleneva, et tegutseda õigesti. Olemasolevate ressurssidega andsid Sa alati endast parima, mis võimalik oli. Luba tunda endal kergendust ja andestust. Hingates sügavalt sisse ja seejärel välja, annad Sa andestamise- ja vabanemise tundele loa usaldada, et kõik, mis Sinu elus seni on toimunud, on kooskõlas Sinu kavatsuste ja eesmärkidega. Tee uus sügav hingetõmme ning Sa märkad, et oled uuesti oma kehas, nii kuidas Sa alustasid ja järgned oma meelt äratavatele sügavatele hingetõmmetele. Siruta ennast ja tule tagasi teadvusele.

Sellist juhitud visualiseerimist võite kasutada pidevalt ja nii tihti, kui soovite. Võite selle oma häälega linti lugeda, nii et saaksite visualiseerimist kuulata ja lasta ennast juhtida. Võite meelde jätta sammud ja neid lihtsalt mälu põhjal järgida. Võite seda lähedastele kõva häälega ette lugeda ja neid visualiseerimisel juhtida. Te võite seda kasutada nii palju kui soovite.

On veel väga palju muid meditatsioonitehnikaid, mis enesearmastusele kaasa aitavad. Iga meditatsioonitehnika hõlbustab seda sarnaselt varem kirjeldatud viisile. On mõned tehnikad, mis nimelt suunavad looma armastuse tunnet ja seda tunnet ümbritsevale maailmale avama. Lugematute variantide seast üks on Tiibeti budistlik Tongleni praktika. Teadke, et iga meditatsioonitehnika, mida te enda suhtes rakendate armastavalt ja õrnalt, muudab enese armastamise hõlpsamaks.

_________________________________________________________________________________________

Sõnumi kanaldas Akasha kroonikast Jen Eramith, www.AkashicTransformations.net Tõlkis Anu Rumessen, www.valgusekoda.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga