2019.a. VEEBRUARIKUU ENERGIAD

 

Millist energiat ja kogemusi võime oodata 2019 veebruaris? 

Selle kuu energia on kiire ja kerge. See pöörleb erinevates suundades, kuid jätkab edasiliikumist. Sa võid kujutleda jõge paljude suurte kividega, mis tekitavad keeriseid ja lompe. Tundub, et iga tilk vett jõuab lõpuks alla, kuid nii palju on peatumist ja tagasiminekut, pöörlemist ja suunamuutust. Sa leiad, et kui sead eesmärgi ja liigud otsejoones edasi, siis sel kuul sa eksid ja pettud. Kui sa aga sead lõdvema eesmärgi ja lased elul ennast selles suunas viia, siis saavutad sa lõpuks eesmärgi ja kogud teekonnal väärtuslikke kogemusi.

Sel kuul on oluline, et oleksid avatud uutele kogemustele ja et oleksid nii enda kui teistega kannatlik. Alustatud asjad ei lähe ootuspäraselt ja sa pöördud ringiga tagasi ja alustad uuesti. See on veidi nagu füsioteraapia peale vigastust. Sa oled haavatud ja kõik sinu vanad haavad kerkivad esile. Viimased aastad on planeedil Maa olnud väga rasked ja kõigil teil on oma haavad. See kuu on veidi nagu füsioteraapia protsess, kus sa pead tegema väikesti liigutusi ja nendega edasi liikuma ja soovima uuesti alustada ja olema kannatlik ja alustama uuesti ja leidma viisi, kuidas olla rahul väikeste saavutustega. See on parim lähenemine veebruari energiale.

Lisaks sellele, on sel kuul ka väga armastav, mänguline ja lustakas energia. Keset üha uuesti ja uuesti alustamise ja tagasipöördumise pettumust, on olemas võimalus kõike lõbusaks muuta. Kujutle, et oled haldjas, kes läbib füsioteraapiat või väike laps, kes mängib. Sa eksid, alustad uuesti ja see just ongi lõbus osa.

Kas on mingeid erilisi tegevusi, mis meid 2019 veebruaris kõige paremini teenivad? 

Sel kuul on kasulik pidada arvet oma eesmärkide üle ja selle üle, kuidas sa nende suunas liigud. See ei tähenda seda, et peaksid ennast halvasti tundma, kui asjad ei lähe nii, nagu sa planeerisid, vaid pigem seda, et sul oleks koht, kus sa saaksid väärtuslikke teadmisi koguda. Praegu oleks hea aeg pidada päevikut, kuhu sa kirjutad üles mõned oma eesmärgid selle kuu kohta ja jälgid neid. Kirjuta iga eesmärk lehele ja siis kirjuta iga päev veidike, mida sa proovisid, kuidas see läks ja kuidas sa pead homme oma uut ideed uuesti alustama. Kui sa seda iga päev oma päevikus teed, aitab see sul näha, et sa üldiselt liigud edasi. Sel kuul, mistahes päeval võid sa tunda, et sa ei liigu edasi. Päeviku pidamine kinnitab sulle, et edasiliikumine toimub.

Kui sa suuremat pilti mäletad, aitab see sul leida ka huumorimeelt ja kergust. Mõtle sellele, kuidas sa oma päeva planeerisid ja vaata päeva lõpus tagasi ja sa näed kui kohutavalt teisiti see läks. See annab sulle võimaluse näha seda üldise eesmärgi kontekstis ja pidada meeles, et see on üks pahupidi kuu. See aitab sul asja vabamalt võtta. Kuid kui sa lihtsalt oma päeva läbid, võid sa päeva lõpus tunda pinget kõige selle suhtes, mis lahendamata jäi. Siis, kui sa oma päevikuga maha istud ja kõik üles kirjutad, võid sa öelda, “okei”, ma õppisin seda ja ma alustan uuesti ja see on okei.“ See annab sulle üldise perspektiivi, mis on emotsionaalselt rahustav.

Kas on midagi, mida me 2019 veebruaris vältima peaksime? 

Oluline on vältida liiga sügavalt millestki mõtlemist. Sel kuul on kogu loos teataval määral pealiskaudset energiat. Tundub, et sa õpid veidi ja siis alustad uuesti. Sa õpid veel veidi ja alustad jälle uuesti. Ma näen pilti tegelane Dory’st „Kalapoeg Nemo“ multikast, kuid sa võid ette kujutada ka kedagi teist, kellel on lühiajalise mälu kaotus. Sulle tuleb kasuks, kui teed seda, mis su ees on ja mis tundub õige, nii hästi, kui suudad, õpid nii palju, kui tarvis, et järgmise sammu üle otsustada ja siis unustad selle, mida sa tegid, ja paned kogu oma tähelepanu järgmisesse sammu. Enamasti on su keskendumine ja tähelepanu ainult sinu ees oleval asjal. Ainult aeg-ajalt tõmbud sa tagasi ja mõtled suurema pildi peale.

Kui sa lased sel kuul oma meele suuremale pildile triivida, siis tunned sa end ülekoormatuna ja pettununa.  See on nii nagu vaataksid sa jõe lõpu poole ja püüaksid sinna pääseda, kuid sa satud keerisesse ja see toob sind uuesti tagasi. Kui sa ettepoole vaatad, jääd sa lõbust ilma. Kujutle pilti jõest kõigi oma pööriste ja keeristega. Selliseid jõgesid võib leida lõbustuspargist, kuhu inimesed lõbutsema lähevad. Seal on kohti, kus inimesed suures torus istuvad ja naeravad ja neil on lõbus, kui nad keeristesse satuvad. Nad teavad, et nad sõidavad ja viimaks viib vesi neid lõpuni. Inimesed lähevad sinna sõitma mitte selleks, et lõppu jõuda, vaid selleks, et naerda, kui nad keeristes ringi pöörlevad. Kujutle, et oled veebruaris sellisesse sõitu registreerunud. Istu ja naera keerises. Naudi ja õpi sellest, mis iganes hetkel toimub, selle asemel, et muretseda kas ja kui kiiresti sa lõpliku eesmärgi saavutad. Väldi sel kuul filosoofiat, analüüsi ja sügavat sisevaatlust.

Kas on veel midagi, mida Hoidjad tahavad, et me selle kuu kohta teaksime? 

Sel kuul on saadaval palju armastust. Tundub, et paljud teist on viimased paar kuud olnud sunnitud suikunud olekus. Paljud ärkavad või on neil järsku uued taipamised ja selles on optimismi. See on nagu popkorn. Ükshaaval kerkib igaüks teist uue reaalsuse pinnale, kui te puhastate tee oma vanast maailmast ja vanadest asjade tegemise viisidest. Sa ärkad või ilmud järsku järgmisele tasandile ja vaatad enda ümber ja näed, et ka teised teevad seda sama. See on nagu ärkamine uude visiooni, milline maailm olema saab ja milline on sinu roll selles. Sel kuul on palju põnevust.

On täiesti uus päev. Otsi teisi, kes on valmis mängima uute armastavamate ja lugupidavamate reeglitega. Otsi teisi, kellel on see uuenemise tunne. Isegi, kui sa veel ei tea, mida sa teed või kuidas sa kõik probleemid lahendad, on veebruaris ärkamise tunne. Naudi seda endas, otsi seda teistes ja lase endal armastada suuremalt ja sügavamalt ja suurema lõbu ja heameele tundega kui kunagi varem.

Kanaldas Jen Eramith

Tõlkis Tiina Mills

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga