2019.a. OKTOOBRIKUU ENERGIAD

Millist energiat ja kogemusi võime oodata 2019 oktoobris? 

Selle kuu energia on tihe ja selles on tunda survet. See on nagu väga kõva madrats või väga täis puhutud pall. Tundub, et on olemas sisemine surve, mis tekitab kõva pealispinna. Sellel metafooril on mitmeid kihte. Kujutle tugevat madratsit; see võib olla kõva ja ebamugav, kuid see võib olla ka toetav ja usaldusväärne. Sel kuul ilmnevad mõlemad dünaamikad. Sinu jaoks on oluline kaaluda, mis sind toetab ja puhata asjadel, mis sind toetavad. Samuti on oluline, et sa enda eest hästi hoolitseksid, kui asjad jäigaks või raskeks muutuvad või kui sa survet tunned.

Selle metafoori teine tähendus on, et see on nagu õhupall, mida täis puhutakse. On tunda sisemist survet, mis väljapoole pressib, sa leiad selle enda sees nii emotsionaalselt kui ka mentaalselt.  Sa leiad seda ka teistes; sa näed inimesi, kes on valmis plahvatama. Paljud inimesed on hädas allasurutud emotsioonidega, ägenemised toimuvad nii väikestel kui ka suurtel viisidel.

Inimestel, sinul kaasa arvatud, on kalduvus näha asjades halvimat või üle reageerida ja teha väikestest probleemidest suured. See kõik on andeksantav ja lõpuks on kõik hästi.

Tundub, et seda sisemist survet põhjustab muutus, mis peab toimuma ja sa oled valmis seda tegema, kuid sa ei tee seda. Täpselt samasugune tunne on tibul muna sees enne koorumist või liblikal enne, kui ta kookoni purustab. See ei ole positiivne ega negatiivne, see on nagu siis, kui oled jõudnud viimase piirini. Kui sa oled selle piirini jõudnud, tunned sa tugevat survet ja ebamugavust enne, kui sa oled võimeline ennast vabaks murdma.

Sel kuul keskendu ja toetu asjadele, mis sind toetavad. Leia viis, kuidas teha rasked asjad enda jaoks toetavaks selle asemel, et muuta nad millekski, mis sind õõnestavad või maha murravad. Mõtle kõvale madratsile ja veendu, et kasutad väljakutseid toe ja stabiilsuse tagamiseks. Lähene väljakutsetele eesmärgitundega ja jõuliselt. Ära lase neil ennast maha murda. Kui sa uurid, kuidas seda teha, kuidas leida surve all heaolutunnet, siis õpid sa sel kuul palju.

Kas on mingeid erilisi tegevusi, mida me saame sel kuul selle energia rakendamiseks kasutada? 

Jah. Sul on kasulik aktiivselt osaleda tegevustes, mis vabastavad pingeid. See ei tähenda siiski lõõgastumist, praegu pole aeg tagasi tõmbuda ega puhata. See on selline tegevus, kus sa vabastad midagi, mis sind seestpoolt survestab – see võiks olla karjumine, jooksmine, laulmine või hüppamine. Päevikupidamine tuleb siin kasuks, sest see on protsess, kus sa räägid ära kõik, mida oled tagasi hoidnud. On aeg vabastada saladused, viha ja isegi rõõm. Leia väljund kõigele, mida oled endas hoidnud ja mis tekitab pinget.

Sa pead siiski oma sõnadele tähelepanu pöörama. Tagasihoitu vabastamine ei tähenda seda, et sa ütled kogu aeg kõigile kõike. Sa pead leidma mingi väljundi endas olevale tagasihoidmisele, kuid see ei pruugi olla inimene, kellel seda kõige rohkem vaja kuulda on. Kui sa leiad midagi, mida on vaja öelda ja vastuvõtja pole veel valmis seda kuulma, leia teine koht, kus seda öelda. Ütle seda oma koerale, kirjuta päevikusse või vala välja sõbrale.

Kõik, mida iganes sa teha saad, et võtta see, mis sind seestpoolt survestab ja lasta see oma elus välja sobival ja looval viisil, tuleb sulle tohutult kasuks. Tuleb kasuks seda pinget vabastada selle asemel, et sellega võidelda; selle asemel võid sa teha tööd survega, mis sind toetab – see on struktuuri tugevus sinu elus. Keskendumine sellele ja nende asjade rajamine aitavad selle kuu energiat rakendada.

Mis toimub sel kuul kollektiivselt? 

Sel kuul näed sa palju võitlust. Sa näed palju poliitilisi vaidlusi, mis näevad välja nagu avaliku elu tegelaste ebaõiglane kohtlemine. Kõikjal, kuhu sa pöördud, näed sa kahte poolt teineteise vastu seismas. Kui sa jälgid kahe vastaspoole vahel surve tugevnemist, olgu see siis sinu isiklikus või avalikus elus, arvesta sellega, et igal olukorral on rohkem kui kaks poolt.

Põhjus, miks vastuolu, mis on normaalne ja tervislik, muutub võitluseks, on see, et inimesed jäävad kinni arusaama, et üks asi on teise asja vastas. Kui sa suudad sellest lihtsustatud vaatenurgast kaugemale vaadata ja märgata, et on olemas mitmeid vaatenurki ja et selle kõik saab tuua tervemasse kohta, siis saad sa sellest pingelisest kohast välja astuda ja hakata töötama sellega, mis tegelikult võimalik on.

Ära sel kuul kellegagi vaidlusesse ega lahingusse astu. On hea avaldada oma mõtteid ja arvamusi, on hea kuulata, kuid kui sa märkad, et lähed kellegagi vastuollu, siis tagane ja kaalu, mida kolmas või neljas osapool võiks mõelda. Kujutle, et ruumis on kümme inimest, kellel kõigil on oma vaatenurk sinu argumendile. See aitab sul eemalduda ego lahingutest, mis võivad kaasa tuua survet, mis sind nõrgestab. See aitab sul pöörduda selle poole, et selle sama argumendi, arutelu või tegevusega produktiivsemalt tegeleda. Võimalusi on palju ja see võimaldab olla loov ja sa tegelikult saaksid midagi ära teha või midagi saavutada.

Praegu see, mida sa tegelikult nii isiklikult kui ka kollektiivses sfääris otsid, on leida viis, kuidas püsida hõivatuna ja leida viis ennast surve all mugavalt tunda, selle asemel, et oma probleemide või kogukonna vajaliku töö eest taganeda või põgeneda.

Kas on veel midagi, mida Hoidjad tahavad meile 2019 oktoobri kohta öelda? 

See on viimane akašši kroonikate igakuine sõnum, vähemalt praegu. Hoidjad tahavad jagada, mida oktoobri energia sinu tuleviku jaoks pakub. Surve, mis sel kuul eksisteerib, on kingitus sinu tuleviku jaoks. See on nagu pingul vibu surve, kui noolt tagasi tõmmatakse. See on surve, mida hoiavad kõik batuudi vedrud, et sa saaksid hüpata ja lennata. See on surve, mis tekib linnu jalgades enne kui ta üles hüppab ja tiivad välja sirutab. See on munakoore surve, mis hoiab sinu endist mina enne, kui oled valmis kooruma ja muutuma millekski suuremaks ja paremaks. See on nii kasulik surve. Sa ei saaks kunagi vibu noolt lendu lasta, sa ei saaks kunagi lennata, sa ei saaks kunagi munast välja ilma surve kogunemiseta.

Anna endast parim, et seda energiat hinnata ja omaks võtta. See on potentsiaalne energia, mis muutub lõpuks kineetiliseks energiaks, kui sa leiad oma elus järgmised sammud ja võtad vastu uue töö, mida sa tegema pead. Iga hetk oktoobris, mil sa leiad rahu keset pinget, on nagu raha pangas, mida sa saad hiljem kasutada, võta see siis omaks. Hinga sügavalt sisse, usu endasse, pea meeles, et igaüks annab endast parima ja püüa jääda kindlaks ja rahulikuks keset seda kõrge surve perioodi.

Kanaldas Jen Eramith

Tõlkis Tiina Mills

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga