2019.a. MÄRTSIKUU ENERGIAD

 

Millist energiat ja kogemusi võime oodata 2019 märtsis? 

Selle kuu energia on paisuv, mänguline ja väljakutseid esitav. Tunne on selline nagu seisaksid keset tormi avatud väljal välja sirutatud kätega ja naerad lahtise suuga lastes energiasööstul ennast läbida.

See on tormiline kuu. On tunne, et sulle esitatakse väljakutseid ja see toob kaasa palju muutusi. Asjad liiguvad ja liikumine toob positiivse tunde. Midagi pole valesti, lihtsalt nii palju on seda, mis nihkuma peab. Kui sa oled märtsis väga avatud, võib see olla reibas ja viljakas aeg. Kuid, kui saabub hirm ja tõmbud kokku, võib see olla väga valus ja raske.

See kuu toob meid tagasi peamise valiku juurde armastuse ja hirmu vahel. Kõik, mida sa teed põhineb kas armastusel või hirmul. Pole võimalik olla motiveeritud mõlemast, kuigi sa võid mõlemaid emotsioone samal ajal tunda. Sinu põhiline motivatsioon on kas üks või teine – mitte kunagi ei kumbki ega mõlemad. Sel kuul, kui sa teed otsuse, kui sa valid mida öelda, kui sa lähened uuele probleemile – kõiges, mida sa teed, too ennast tagasi nende küsimuste juurde: „Kas ma teen seda armastuse või hirmu pärast?“ Kui sa tahad selgusele jõuda kas hirm motiveerib sind, siis küsi: „Kas ma teen seda selleks, et ennast kaitsta või kindlustada, et keegi mind armastaks?“ Kui nii, siis sa võid tunda armastust, kuid sind motiveerib hirm. Isegi, kui sa kedagi armastad, võid sa karta, et see keegi sind ei armasta ja sinu tegevused juhinduvad sellest hirmust.

Viis, kuidas teada, kas armastus on sinu põhiline motivatsioon, on see, et armastus on siis, kui sa oled nii täis rõõmu, et see purskub sinust välja ilma igasuguse vastastikuse ootuseta. Kui sa annad ilma küsimata, mida sa vastu saad, siis motiveerib sind armastus. Armastus on siis, kui sa naudid seda nii palju või sa tunned ennast seda tehes nii hästi või see resoneerib sinuga nii sügavalt, et see lihtsalt tundub õige, kui seda teed. Teisest küljest, kaldub hirm sind viima toimingutesse, milles sa annad selleks, et võtta, või püüda mingil moel oma turvalisust kindlustada.

Sel kuul pöördu üha uuesti ja uuesti tagasi armastuse ja hirmu küsimuse juurde. Kui sa seda kogu kuu jooksul harjutad, siis leiad sa puhta rõõmsameelsuse hetki. Sa leiad, et see, mis paistab rahutu ja võimatu, õnnestub kõige elegantsemal viisil. Sel kuul on saadaval nii palju rõõmu. Armastus ilma hirmuta on kõige olulisem energia, mida praegusel ajal rakendada.

Kas on mingeid erilisi tegevusi, mida me saame selle energiaga töötamiseks kasutada? 

Kasulik on kaasata oma keha osana vaimsest praktikast. Mine välja, mil iganes võimalik; hinga sügavalt sisse, mil iganes saad. Siruta käed laiali, astu pikemad sammud ja avardu kogu päeva jooksul. Kui saad midagi suuremalt teha, siis tee seda suuremalt oma kehaga. Naera valjemini, nuta kõvemini, räägi valju häälega ja kasuta lihaseid, et ennast läbi ruumi tõugata. Jookse, hüppa, keksi, uju, ratsuta – tee ükskõik mida, et ennast märtsis füüsiliselt edasi tõugata; see rakendab seda energiat ja võimaldab sul seda teha mentaalselt, emotsionaalselt ja sotsiaalselt.

Märtsis on oluline, et pööraksid tähelepanu aususe küsimusele ja aususe harjutamisele. Uuri viise, kuidas sa saaksid olla ausam iseendaga ja teistega. Täpsemalt, ole aus oma kavatsuste ja eelarvamuste suhtes – isegi kui nad on inetud ja sa soovid, et neid seal ei oleks. Kui sa püüad olla aus oma eelarvamuste suhtes, siis annab see sulle ruumi läbi nende töötada ja lasta neil minna.

See on oluline kuu, et seista silmitsi sellega, kuidas oled teiste suhtes rõhuv, isegi kõige peenemal tasandil. Mõtle igale oma osale, mis usub mõtet, et mõned inimesed on paremad kui teised. Praegu on tõepoolest aeg, et vaadata oma mõtteid, mida sa kannad, et sa pole sama hea kui keegi teine või et sa oled parem kui keegi teine. Iga kord, kui sa ennast sellelt mõttelt tabad, peatu ja vaata seda. Vaata seda sellisena nagu see on ja ole endaga aus. Siis andesta endale ja lase sellel minna.

Kui sa sel kuul annad ruumi peidetud ja hävitavatele mõtetele, siis lükkavad nad sind ümber. Asjad, mida sa varjad – sinu väikesed varjud ja kahtlusekübemed, väikesed alatused ja kõik väiksed asjad, millele sa endas ruumi annad ja mis pole su jaoks õiged – panevad sind käituma nii nagu hoiaksid sa tormis tuulelohet. Haigettegevad mõttemustrid lasevad tuulel sind ümber lükata selle asemel, et lasta sellel energial ennast läbida ja avardada. On aeg olla enda suhtes karmim, kui kunagi varem ja olla aus oma vigade suhtes ja tõesti seista silmitsi sellega, mida pead läbi töötama või tervendama.

Mis toimub sel kuul kollektiivsel tasandil? 

See kuu toob kaasa palju muutusi ja edusamme harmoonilisema, armastavama, õiglasema ja rahumeelsema maailma tsivilisatsiooni suunas. Sa näed progressiivset muutust. See ei tähenda, et elu oleks sujuvam või lihtsam, kuid kollektiivsetes sündmustes toimub märkimisväärne nihe armastavama retoorika ja tegevuste suunas. Seal, kus inimesed olid lahutatud, näed sa nende taasühinemist. Sa võid inimkonnast mõelda kui abielupaarist, kes köögis vaidleb ja siis tormab läbi orkaan. Järsku olete te ühendatud milleski, mis on teist mõlemast suurem. Ideed, mis teid enne lahutasid, tunduvad väikesed ja ebaolulised, sest te seisate silmitsi suuremate probleemidega ja püüate vastata sügavamatele küsimustele.

Abielupaari metafoor ei tähenda siin seda, et orkaan esindaks sel kuul suure probleemi ilmumist. Selle asemel toimuvad maailmas suuremad asjad või suuremad nihked ja te kõik tunnete ennast tõmmatuna kõrgema ja progressiivsema perspektiivi poole. Progressiivne ei ole siin mitte poliitiline mõiste, vaid pigem edasiliikumine. Sel kuul kerkivad sageli esile küsimused: „Mida ma järgmisena tahan?“ „Kuidas saan ma edasi liikuda?“ „Milline on järgmine peatükk?“ Te kõik olete väsinud üksteisega vaidlemisest ja te hakkate aknast välja vaatama ja mõtlema, millal te saate välja minna ja midagi lõbusamat teha.

Kas on veel midagi, mida Hoidjad meile 2019 märtsi kohta öelda tahavad? 

On olemas kõnekäänd, mis ütleb, et märts siseneb kui lõvi ja väljub kui lambatall. Sel aastal siseneb märts kui kutsikas ja väljub kui kotkas. Tundub, et kuu alguses on rohkem kaost ja rahutust ja lõpus muutub kõik sujuvamaks. Tundub, et kuu alguses on teie vaade maapinnal ja mängite sellega, mis on teie ees, ilma palju tulevikule mõtlemata. Kuu lõpuks olete te kui kotkad hõljudes kõige kohal ja võimelised kõikides suundades palju kaugemale nägema.

Tasub korrata, et kogu selle kuu jooksul on palju muutusi ja kasvu. Te teete läbi tohutu nihke kutsikast kotkani. See kutsub teid aktiivselt valima olla targem, rahulikum ja rohkem keskendunud, et võiksite hiljem kuu jooksul seda suuremat perspektiivi hoida.

Paljud väljakutsed, mis märtsi alguses esile kerkivad, ei ole probleemid ega karistused. Kasulik on meeles pidada, et midagi ei lähe valesti. Te kohtate väljakutseid samamoodi nagu kutsikas, kes kukub ümber, keda näksavad teised kutsikad ja kes nääklevad vigade pärast. Väljakutsed ja haavatud tunded, mis kuu alguses tulevad, annavad teile võimaluse õppida, kuidas liuelda ja näha suuremat perspektiivi kui teie enda väike. Teid tõepoolest juhitakse arvestama teiste heaoluga ja tuleviku heaoluga, kui te sel kuul selle kõrgema perspektiivi saavutate.

Kanaldas Jen Eramith

Tõlkis Tiina Mills

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga