2019.a. JUUNIKUU ENERGIAD

 

Millist energiat ja kogemusi võime oodata 2019 juunis? 

See kuu toob kaasa väga sügava ja hoolitseva energia. On tasasel nõlval libisemise tunne. Sel kuul võid leida kergenduse tunnet, kuid see on mõnevõrra illusoorne, sest sa jätkad tegutsemist suure surve all. Kergendus tuleb sellest, et juunis on sinu jaoks rohkem toetust, kui sa survega kohtud. Kui sa selle kergenduse tunde leiad, siis on oluline, et sa ei muutuks enesega rahulolevaks ega liialt lõdvestunuks – et sa ei astuks eemale oma väljakutsetest. Sa töötad kõvasti, et kujundada oma elu läbi tehtud valikute. Olgu see kergenduse tunne sulle julgustuseks, et edasi pressida. Lase kergendusel enda eest hoolitseda, et saaksid oma tööd ergutada. Sel kuul on väga oluline, et sa kasutaksid seda saabuvat energiat edasiliikumiseks, mitte tagasi tõmbumiseks, puhkuseks või asjade vältimiseks.

Leia sel kuul struktureeritud viis oma edenemise jälgimiseks. Sea eesmärgid või pöördu tagasi oma eesmärkide poole ja loo ajakava, mille abil saad ennast pidevalt kontrollida. Jää sel kuul edasi pressides valvsaks. Kui sa seda teed, võib see olla sügavalt produktiivne, tervendav, hoolitsev ja põnev kuu. Kui sa oma edenemist kontrolli all ei hoia – kui sa astud tagasi, väldid konflikti või püüad sel kuul liiga palju puhata – siis näed, et seinad sinu ümber hakkavad koomale tõmbuma ja sa satud olukorda, kus tunned ennast lõksus olevana, petetuna või lämmatatuna. Kui see toimuma hakkab, jätka oma tööd. Kui sind järsku üllatab ootamatu lõks või satud segadusse tundes, et sind lämmatatakse, siis ära loo enda peas lugu, et kõik on halvasti või et keegi on halb. Selle asemel hinga sügavalt sisse, vaata üle oma esialgsed eesmärgid ja jätka oma tööd. Jätka edasipressimist töös, mida sa teinud oled ja sa leiad uuesti oma ruumi.

Kas on mingeid erilisi tegevusi, mis aitavad meil selle kuu energiat rakendada? 

On hea aeg keskenduda tõe rääkimisele ja tõe kuulamisele. On nii oluline, et kõik, mida sa ütled ja teed resoneeriks sellega, mis on sinu jaoks tõeliselt õige. Samuti on oluline, et sa kuulaksid väga avatult, et eristada tõde. Sa pead suutma omaks võtta asju, mida sa enne eitanud oled või millele sa oled vastupanu osutanud. Kui miski on tõsi ja sa tead, et see on tõsi ja sa tõesti seisad sellega silmitsi ja sa võid öelda, et see on tõsi, siis lihtsalt võta see omaks ja lase sel olla.

Samal ajal on oluline, et sa kasutaksid sel kuul eristamise võimet, et kindlaks määrata ja lasta minna asjadel, mis pole tõesed või mis enam sinuga ei resoneeri. On hea aeg pettuse ülevaatamiseks ja hävitamiseks. Ole väga valiv selle suhtes, milliseid sõnumeid sa oma südamesse ja meelde lubad. Vaata kõik hoolikalt üle, peaaegu nii nagu oleksid sa faktide kontrollija või jurist. Püüa kindlaks teha, mis on tõeline tõde ja avastada milline on su enda tõde faktide suhtes. Pea meeles, et välised faktid on ainult üks tõe kiht, millega tuleb arvestada, ja et sul on oma ainulaadne reageering ja oma ainulaadne lugu seoses tõega, millega sa kokku puutud. On oluline, et sa mõlemad omaks võtaksid ja paljastaksid need lood endas, millega tuleb uuesti tegeleda ja ümber kirjutada nii, et sa võiksid saada parimaks inimeseks, kes sa oled määratud olema.

Mis juhtub sel kuul kollektiivselt? 

Ka kollektiivsel energial on kergenduse tunne. Avalikus sfääris tuleb ilmsiks palju emotsioone. Kergenduse tunne toob paljudele kaasa „valvsuse kaotamise“ ja nad räägivad emotsionaalsemalt. Jälgi sel kuul avaliku elu tegelaste käitumist, et näha sügavama tõe esilekerkimist. Kergenduse tunne paneb neid, kes on olnud petlikud, laskma enda tõelisel olemusel läbi fassaadi lipsata.

Kohalike kogukondade ja gruppide sfääris paneb see kergenduse tunne neid, kes on ennast tagasi hoidnud, vaikselt kannatanud või tundud end luku taga olevat, ootamatult edasi paiskuma. Sa näed kogemata tehtud ülestunnistusi ja ootamatuid emotsionaalseid puhanguid. Need, kes on olnud petlikud, hakkavad libastuma ja näitavad osa sellest, mida nad peitnud on. Sa võid näha skandaalide arvu suurenemist, kuid see kõik on tegelikult tõe paljastamine.

Mõned suuremad tõed, millega maailm on valmis silmitsi seisma, hakkavad avanema juunis. See uus tõe esilekerkimine algas aprillis ja mais. Oma aja ära elanud organisatsioonid ja institutsioonid hakkavad lagunema. Sel kuul näete te kiirenemist protsessides, kus institutsioonid, mis on põlvkondade jooksul toetanud rõhuvat tegevust, hakkavad lõpuks pinnale kerkima viisil, millega te mõned aastad tagasi toime poleks tulnud. Te saate sellega nüüd hakkama ja kui te jääte sel kuul tasakaalukaks, teete te suuri edusamme vana lammutamises ja uue ehitamises.

Üks väga kaootilise ja keerulise perioodi eeliseid maailma valitsuses viimastel aastatel on see, et inimesed on avardanud oma võimet tegeleda raske informatsiooniga. Varem te eirasite keerulist informatsiooni oma liidrite ja institutsioonide kohta, mida enne usaldasite. Kaks või kolm aastat tagasi pühkisite te seesugused asjad kollektiivselt vaiba alla või jätsite tähelepanuta need, kes püüdsid paljastada tõde selle kohta, mis toimus suletud uste taga. Nüüd suudate te varjatud asjadega silmitsi seista, sest neid on võimatu ignoreerida – need on nii laialt levinud ja kaugeleulatuvad.

Sel kuul hinga sügavalt sisse ja seisa tõega silmitsi. Vaata üle institutsioonid, mida sa toetad. Kui sa annetad raha mingile organisatsioonile ja saad teada, et see ei kasuta raha nii, nagu sa soovid, pane oma raha mujale. Kui sa panustad oma aega ja energiat kollektiivsesse jõupingutusse ja sa mõistad, et see ei teeni enam sinu kõrgeimat tõde, tõmbu tagasi, vaata üle ja jaota oma ressursid nii, et sa toidaksid kõige rohkem valgust ja armastust jagavaid organisatsioone ja institutsioone. Tõmbu eemale nendest, kes on varjanud rõhuvat käitumist. Tõmbu eemale nendest, kes räägivad sulle, et tumedad abinõud pühitsevad positiivse lõpu. Leia need, kellel on suurem vastutus. Tõde selle kohta, millised organisatsioonid on nurjatud, muutub selgemaks juunis.

Kas on veel midagi, mida Hoidjad tahavad jagada 2019 juuni kohta? 

Selle kuu hoolitsev energia toob sinus isiklikult välja emotsioonid. On oluline, et sa võtaksid omaks mistahes emotsioonid ja vaatasid neid ausalt, õpiksid nendest ja tervendaksid need lood, mida nad paljastavad. Tavaliselt, kui selline hoolitsev energia üles kerkib, oleks soovitav „sissepoole pöörduda, enda eest hoolitseda, lasta emotsioonidel ennast juhtida.“ Kuid tegelikult nõuab see kuu, et kui emotsioon üles tõuseb, jätkaksid sa tegutsemist maailmas.

Üles tuleb sügav ja põhjalik emotsionaalne tõde ja sellega tuleb tegeleda ja seda tervendada – ja samal ajal pead sa maailmas edasi pressima. Sa pead jätkama tööd välises maailmas isegi siis, kui sa töötad läbi emotsioone, mis sinus üles tõusevad. See nõuab järjepidevat tasakaalu. Sinu jaoks võib olla väga vabastav õppida, kuidas nende kahe vahel iga päev balansseerida. Praktiseeri enda sees vaikse, õrna, armsa ja toetava ruumi loomist emotsioonide jaoks isegi siis, kui sa maailma tagasi pöördud ja oma tööd jätkad. Tantsi iga päev sisemise ja välimise vahel ja see saab olema väga võimas viis, kuidas oma elu elada. See on sulle kingitus 2019 juunilt.

Kanaldas Jen Eramith

Tõlkis Tiina Mills

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga