2019.a. AUGUSTIKUU ENERGIAD

 

Millist energiat ja kogemusi võime oodata 2019 augustis? 

Selle kuu energia tundub selline nagu libiseksid kausis ühelt poolt alla ja teiselt poolt üles. Tundub nagu oleksid sööstvas liikumises. Kuu alguses tundub nagu liiguksid allapoole. Kui lased gravitatsioonil ennast kaasa tõmmata, võib see ilmneda emotsionaalse masenduse või ka vabanemise tundena. Kuu keskpaigas võib sulle tunduda, et oled madalseisus või täiesti põhjas või leiad sisemise vaikuse. Kuu lõpp toob kaasa ülestõstmise tunde, mis ei nõua liigset pingutust – see on nagu varasema libisemise hoog, mis sind üles toob. Kuu lõpus võid oodata ülestõstmise aega. On tõenäoline, et asjad kulgevad kuu jooksul sujuvalt ja kiiresti.

Selle kausis libisemise metafoori teine tähendus peitub selles, et lühise vahemaa läbimiseks sõidad maha pika tee. Kui sa tõmbaksid joone kausi ühest servast teise, siis see joon on palju lühem, kui vahemaa, mis on vajalik kausi põhja läbimiseks. Samamoodi pead sa sel kuul vähese saavutamiseks palju töötama. Selleks, et väike samm edasi astuda, pead sa tegema palju otsuseid. Sa pead koondama palju energiat ja koguma kokku palju inimesi, et ainult ühte asja teha. On vajalik, et sa oleksid käsiloleva tööga nõus, isegi kui see pole õiglane, efektiivne ega tundu hetkel isegi vajalik. See on ainuke viis, kuidas asjad tehtud saavad. See kuu toob kaasa ebaefektiivse ja pika kursi.

Kas on mingeid tegevusi, millega me saame seda energiat rakendada? 

Kannatlikus on sel kuul äärmiselt kasulik ja tõeliselt vajalik. Sul on vaja kannatlikkust ja tahet astuda samm tagasi ja vaadata suuremat pilti, et aidata sul mõista, et see, mis on praegu raske või ebaselge, teenib sinu suuremat eesmärki. Kasuks tuleb olla selles metoodiline. Mõtle selle peale, mis just juhtus ja mis peab järgmisena juhtuma. Lase sellel pideval läbivaatamise protsessil ennast läbi kuu juhatada.

Kujutle seda metafoori, kus sa sööstad läbi kausi põhja, nagu lumelaudurit, kes läbib pooltoru rada. Sellel lumelauduril, kui ta on üles servale jõudnud ja hakkab allapoole liikuma, ei ole enam palju kursimuutmise võimalust. Kui ta on alla hüpanud, peab ta jääma kindlaks algselt valitud suunale. Samamoodi ei pea sa tegema palju kaugeleulatuvaid valikuid oma üldise raja suhtes. Sa pead lihtsalt pöörama tähelepanu sellele, mis tuleb järgmisena ja kuidas seda hästi teha.

Jätka kogu kuu jooksul küsimuste küsimist – mis just juhtus, mida ma praegu teen ja milline on minu järgmine samm; siis on see kuu sinu jaoks kergesti navigeeritav. Kui sa üritad üldist pilti dikteerida või kontrollida, mida teised inimesed tunnevad või mida nad teevad, siis kannatad sa sel kuul palju. Sul tõepoolest pole palju kaasarääkimist selles, mis toimub maailmas sinu ümber või mis toimub sind ümbritsevate inimeste meeltes ja südametes. Keskendu oma rajale, oma järgmisele sammule, tee seda hästi ja korda uuesti.

Mida võime me sel kuul kollektiivselt oodata? 

Kollektiivne kogemus toob tunde, et toimub palju, aga midagi eriti ei saavutata. See ilmneb eriti poliitikas ja loodusõnnetustes. Kujutle linna, mis püüab ennast paremaks muuta ja siis saabub orkaan. Keegi ei saa enam parandamisega tegeleda, sest kõik peavad tegelema reservidega ja orkaanis ellu jääma. Samamoodi siis, kui on tegemist loodusõnnetusega, kuid peamiselt läbi poliitika, näed sa, et raisatakse palju aega ja energiat asjadele, mis tegelikult inimkonda edasi ei vii, kuid on sellegi poolest vajalikud.

Sa näed poliitilisi torme ja on oluline, et tunnustaksid käsilolevat tööd ja seda teeksid, selle asemel, et sellele vastupanu osutada või protsessi takistada. Sel kuul on oluline maailmas aktiivselt tegutseda, isegi kui tegutsemine ja sündmused sulle pettumust valmistavad. See käib nii kollektiivi kohta laiemal tasandil nagu kodaniku tegutsemine ja ka väikese grupi kohta nagu sinu naabruskond või organisatsioonid, mille liikmeks sa oled. Sa näed, et inimesed raiskavad aega sellele, mis võib tunduda tühine või ebaproduktiivne, kuid toimumas on midagi olulist. Inimesed töötavad läbi emotsioonide või õpivad uusi koostöö protsesse. Inimesed leiavad viise, kuidas üksteist paremini mõista.

Suur osa sinu tööst sel kuul ei tundu olevat viljakas. Sa pead usaldama, et selles on midagi, mis väärib tähelepanu ja tuleb läbi töötada. Püsi protsessi juures ja tee see lõpuni läbi. Mingil hetkel jõuad sa üles selle metafoorilise kausi teisele küljele, vaatad ringi ja näed täiesti uut stseeni. Sa soovid, et poleks pidanud nii palju vaeva nägema, et sinna jõuda, kuid sa jõuad sinna sellele vaatamata, püsi siis oma kursil.

Kas on veel midagi, mida Hoidjad tahavad meile öelda 2019 augusti kohta? 

Sel kuul on tunne nagu ripuks kõige kohal tume pilv. Meeleolu võib olla mõnevõrra sünge või tume. Tuleb kasuks, kui seda eelnevalt tunnistada, nii et kui leiad ennast rusutud meeleolus, siis ei lange sa sellesse lõksu, et mõtled, et sinu meeleolu või kurbuse tunne või kaotus räägib millestki, mida sa tegema pead. See ei ole nii. Tunded, mis praegu maailmas esile kerkivad, tunduvad kurvad ja paljud tunnevad süngust. Kuid sellest kurbusest ei ole vaja palju õppida, peale selle, et lasta sellel mööduda nagu tormil. Tunnista seda, ole sellega, tervenda, mida saad, kuid jätka tööd maailmaga – ole jätkuvalt osaline asjades. Sind ei kutsuta sügavale enda sisse tõmbuma ega minema sügavasse tervenemise protsessi. Sa lihtsalt jalutad sellest tormist koos teistega läbi.

Kanaldas Jen Eramith

Tõlkis Tiina Mills

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga