2019.a. APRILLIKUU ENERGIAD

 

Millist energiat ja kogemusi võime oodata 2019 aprillis? 

Selle kuu energia on kokkusuruv. Kõik liigub kõikidest suundadest kokku ühte punkti. See võib tunduda nagu sissepoole langemine. Selle kuu energiast võib mõelda kui mustast august, ent ilma kohutavate tagajärgedeta. On palju tühjuse tunnet, tunnet et kõik saab kokku üheks asjaks. On vaakumi tunne. Sulle tundub, et sind tõmmatakse sissepoole.

Pööra sel kuul tähelepanu tõmbamise tundele. See tunne on nagu surve midagi teha, ärevil olemine koosoleku või tähtaja pärast või süü tundmine millegi pärast, mida sa arvad, et peaksid või ei peaks tegema. Iga kord, kui sa tunned ümbritseva maailma tõmmet, peatu. Iga kord, kui tunned, et miski pole päris õige, peatu. Pane tähele seda tunnet ja arvesta, et see, mis algab nagu tõmbamisega, et sa midagi maailmas teeksid, on tegelikult tõmme sissepoole ja see tõepoolest tõmbab sind sissepoole.

Sel kuul tundub tõesti, et kõik püüab sind enda keskmesse tõmmata, nagu kutsuksid sa ennast väga tungivalt koju. Miski ei toimi sinu jaoks sel kuul kuni sa ei pöördu oma sügavaima osa poole. Mil iganes kerkib üles probleem või küsimus, küsi endalt: „Mis see minus on?“, „Mis kutsub mind mu enda sügavusest?“, „Millele tuleb vastus leida minu ja mu enda vahel?“ See on väga enesekeskne kuu, heas mõttes.

Kui sa sellesse pühendud ja jätkad kogu kuu jooksul enda isiklikku uurimist, muutuvad asjad väga lihtsaks. See, mis tundub olevat lai seeria sündmusi või väljakutseid, koondub üheks lihtsaks asjaks. Sinu elus on üks tähtsaim teema või küsimus, või mingi algne haav, mis annab vastuse ja lahenduse kõigile sündmustele, mis sinu jaoks esile kerkivad. Kui sa endalt pidevalt küsid „Mis minu sees tõmbab?“ ja „Mida pean ma enda jaoks tegema?“, siis sa leiad, et peaaegu kõik, mis su elus toimub, koondub ühele lihtsale asjale.

Sa leiad, et esile kerkib uus teema või et vana teema tuleb tagasi. Teema, mis korraldab kõiki teisi asju, mida sa oma elus teed. See on väga põnev kuu, kuid ka väga keeruline. Seda tõmbamise tunnet on mitmel viisil raske hallata. Lihtsalt pea meeles, et kui tundub, et sind tõmmatakse välja maailma, siis kaalu, mida sind endast sissepoole mõistma tõmmatakse.

Kas on mingeid erilisi tegevusi, mis aitavad meil selle kuu energiat hallata või rakendada? 

Kasulik on iga päev tühjendada ruum isiklikuks uurimiseks. Kasuks tuleb päeviku pidamine, igapäevased pikad jalutuskäigud ja muul moel mõtisklemine oma kogemuste üle. Veeda aega, et tegeleda suhtega iseendaga. Näiteks, ära jaluta koos sõbraga, vaid mine üksi, et ennast tunnetada, kuulata ja uurida, mis sügaval sinu sees toimub. See oleks sinu vaimne praktika. See oleks samasugune rutiin nagu hammaste harjamine – miski, mida sa teed kord või paar päevas regulaarselt kogu kuu jooksul. Tee sellest oma meditatsioonipraktika. Tee sellest oma palvepraktika. Tee sellest iga päev prioriteet. Lukusta see oma päeva ja pühenda sellele vähemalt kakskümmend minutit, kui mitte kauem; aega, mil sul pole segajaid ja mitte mingit muud tegevust peale iseenda kuulamise.

Kirjutamine on suurepärane vahend, et aidata su meelel keskenduda küsimustele „Mida ma tunnen?“ „Mida ma vajan?“ „Mida olen ma valesti teinud?“ „Mida ma parandada tahan?“ „Mis on minu jaoks õige?“ Mida rohkem sa seda teed, seda parem. Kuid kõige olulisem on see, et teeksid seda järjekindlalt iga päev. Lihtsalt pühendu sel kuul. Sa ei pea seda kogu oma ülejäänud elu tegema, kuid aprillis pühendu sellele ja vaata, mis toimub.

Kui sa tõesti oma mõtted üles kirjutad, kui sa kogu selle aja jooksul päevikut pead, siis see, milleni sa jõuad, on kaart, mis aitab sul tuvastada selle ainsa teema, mida sa otsid ja mis vastab sinu jaoks paljudele küsimustele. Kirjutamine aitab sul selgemalt näha, kuhu see kõik sinu jaoks minemas on ja milline on või saab olema sinu keskne teema.

Kas on asju, mida me 2019 aprillis vältima peame? 

Oluline on vältida liigset tähelepanu kõrvalekaldumist ja kaost. See on aeg, mil sa ei taha öelda Jah liiga paljudele sotsiaalsetele kohustustele või teiste palvetele. Teistega suhtlemine on hea, sotsiaalne olla on hea, kuid sel kuul eelista olla üksi, olla vaikuses ja hoia oma kalender pigem tühjem kui täis.

Kokkusurumise tunne paneb selle kuu kiiresti mööduma. Tundub, et aprill möödub hetkega. Ära täida oma aega nii paljuga, et sa isegi ei märka, mis toimub, enne kui kuu läbi on. Tühjenda oma aeg, tee ruumi, ütle Ei sagedamini, ole väga valiv, millele sa Jah ütled. Sel viisil saad sa seda energiat rakendada ilma et see mööda libiseks.

Kas on veel midagi, mida Hoidjad meile 2019 aprilli kohta öelda tahavad? 

Tundub, et kollektiivselt on olemas kaose tunne. Toimub palju muutusi. On looduslikke sündmusi, mis paneb inimesi ringi siblima ja kindlasti on tulemas poliitilisi manöövreid või skandaale, mis sinu tähelepanu tõmbavad. Kui libised liiga palju väljapoole tõmbamisse, siis sisened sa kaosesse ja hullusesse.

See on nii nagu oleksid segi paisanud sipelgapesa ja nüüd on kõik sipelgad igal pool laiali. Selles metafooris, kus sa sipelgapesa laiali ajad ja sipelgad on igas suunas laiali, on sipelgad väga head selles, et ennast korrastada ja saavutada voog ja rütm, et see taas koos üles ehitada. Mõte on siin selles, et sa võid olla üks sipelgatest, kes siblib tükk aega ringi enne kui voogu siseneb või oled sa üks nendest sipelgatest, kes kohe voo ja korraldamise üles leiab ja juhib teisi rütmi ja koostöösse. Viis, kuidas sellesse korra tundesse tulla ja eemalduda sipelgate siblivast kaosest, on tõmbumine sissepoole, enda vaigistamine ja küsimine endalt mida ma vajan, selle asemel et pöörata liigset tähelepanu sellele, mis toimub väljaspool.

Kanaldas Jen Eramith

Tõlkis Tiina Mills

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga